Starší žáci zatím stále bez bodů

Je to dlouhá cesta, ale má cíl a to je hlavní. Navíc se o kluky starají dobře naši trenéři, takže když z cesty nesejdeme, můžeme jednou navázat na předchozí úspěšné ročníky. Ty si to taky musely odmakat…

Hodnocení dnešních zápasů z pera pořadatele, zapisovatele, vedoucího a jednoho z trenérů, Tonyho:

Pokud bych měl zhodnotit naše dnešní účinkování na turnaji starších žáků na Čeladné, tak těžko budu hledat nějaká pozitiva. Nám je ta Čeladná asi prostě zakletá. Nedařilo se nám tam v mladších žácích a v tomto trendu bohužel pokračujeme. Nedaří se nám tam zakončit a naopak spoustu laciných gólů dostáváme.
Toho jsme byli svědky hned v první třetině prvního zápasu. Kdy jsme po 12 minutách hry prohrávali s Letkou 7:2. Nebyla to, ta samá Letka, kterou už známe a nikdy jsme s ní neprohráli, ale tým složený z několika jejich hráčů a posil z ostravského FBC. Jejich hra nebyla nikterak oslňující, ale bohužel naše chyby a neschopnost trefit branku, jim napomohly k jasnému vítězství, prakticky již po první části. Musím se ale trochu zastat Klemči. Dostal sice sedm gólů za třetinu a byl vystřídán, ale neměl to vůbec lehké. Po dvouleté pauze si opět kleknout a nechat na sebe střílet, to chce odvahu! Věřím, že jeho výkon půjde nahoru, ale chce to jen čas.

Do druhého zápasu jsme šli s tím, že zapomeneme na zápas s Letkou a začneme se víc prosazovat a být důslednější v obraně. To se nám zpočátku dařilo, až na tu střelbu. Kdyby jsme proměnili naše šance, tak zápas vypadá úplně jinak, ale to se nestalo. Až první vlaštovky přilétly ve třetí třetině, kdy jsme alespoň snížili skóre o tři branky. Byly to dvě hezké chvilky v našem podání a malá naděje, že se dá s tím zápasem ještě něco dělat. Ale už se nestalo vůbec nic a my skončili opět bez bodu.
Ale podstatné je to, že jsme pochopili, že se hraje až do poslední vteřiny a na hřišti není jen náš gólman a soupeř, ale i dalších pět borců v oranžových kraťasech.
Na závěr musím pochválit Honzu a vlastně všechny naše trenéry, protože to, co se někdy odehrává na střídačkách některých jiných týmů, tak to mi někdy hlava nebere. Spousta vulgarismů, nadávek a zbytečného řvaní. Vůbec bych jim nesvěřil své dítě…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Letka     3 : 9   (2:7,0:0,1:2)

  • G+A: 5´ T.Křenek (T.Neuwirth), 12´ J.Pítr (D.Ťulák), 27´ J.Pítr (Š.Blabla)

S: J.Klement (25´ D.Kubala)
J.Genzer – J.Pícha, J.Pítr – D.Ťulák – M.Potůček
Š.Blabla – M.Tkáč, T.Neuwirth – T.Křenek – J.Kasl, Zima

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – S.K. P.E.M.A Opava    3 : 6   (0:1,1:4,2:1)

  • G+A: 10´ T.Křenek, 33´ M.Tkáč, 33´ M.Potůček (J.Pítr)

S: J.Klement (25´ D.Kubala)
J.Genzer – J.Pícha, J.Pítr – D.Ťulák – M.Potůček
Š.Blabla – M.Tkáč, T.Neuwirth – T.Křenek – J.Kasl, J.Zima