Béčko dnes tříbodové

Pro jedno vítězství s nulou na kontě a jeden velmi nepovedený zápas si vyrazilo naše Béčko na turnaj do Ostravy.

No Béčko. Spíše tedy šlo o juniory doplněné několika muži, které to stále baví. A jeden z nich si na zápas odskočil ze sousední vesnice, tuším Praha se to tam jmenuje. Pro ostatní „béčkaře“ to znamená jediné. Je třeba alespoň minimálně chtít a alespoň minimálně komunikovat. Ani jedno z toho u 96% z nich zatím nefunguje. Já opravdu nebudu v pátek odpoledne obtelefonávat potencinální adepty jestli náhodou nemají čas. A třeba jednou za měsíc se stavit na některý z tréninků… nu což, má to každý ve svých rukách. Takhle jsme se tedy opět ve velmi mladém složení vydali poměřit síly s druhými zálohami prvních týmů Letky a Slovanu. Byly z toho tři body za jasné vítězství nad Letkou a třígólová porážka za nezvládnutý zápas se Slovanem, kdy jsme se přesvědčili, že začít něco hrát až v poslední třetině zápasu nestačí. Dejme ale slovo přímému účastníku zájezdu, Alešovi…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Letka C Toman finance group    9 : 0  (4:0,3:0,2:0)

  • G+A: 6´ O.Polách (D.Svoboda), 8´ D.Svoboda (M.Křenek), 9´ V.Hlista (P.Klepáč), 9´ D.Svoboda A.Genzer), 14´ M.Genzer (M.Štěpán), 20´ D.Svoboda (M.Genzer), 20´ D.Svoboda, 34´ M.Křenek (A.Genzer), 36´ M.Křenek (D.Svoboda)

S: M.Kalina
A.Genzer – V.Stráník, O.Polách – D.Svoboda – M.Křenek
M.Genzer – M.Ondryáš, M:Štěpán – P.Klepáč – V.Hlista

 

Do zápasu jsme vstupovali jako mírný favorit, ale naštěstí nám to nohy nesvázalo, ale spíše nabudilo.
Zkusili jsme navázat na úspěšnou taktiku hru 1 na 1, a proti tomuto soupeři to bylo hodně účinné, ale sem tam jsme se zapomněli, ale naštěstí obrana a Miky vše zachytili. Co trochu hyzdí náš výkon je několik vyloučení (byť i zbytečně přísné), ale naštěstí se nám podařily ubránit a dokonce i vsítit gól. Určitě bychom v takových zápasech měli více využívat, že nám soupeř nabízí volné prostory, zlepšit pohyb celé pětice a trochu méně sólových průniků a tím více nahrávek. V poslední třetině jsme to trochu v hlavách neunesli a přizpůsobili jsme se soupeři a začali jsme hrát hurá florbal nahoru a dolů místo, aby jsme byli v klidu na míčku a hledali vhodnou příležitost. Ale nechci, aby to vyznělo negativně, protože jsme odehráli krásný zápas a Miky udržel nulu, takže děkuji kluci.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Slovan Havířov C    5 : 8  (1:3,1:2,3:3)

  • G+A: 5´ P.Klepáč (M.Štěpán), 23´ P.Klepáč (M.Ondryáš), 26´ V.Hlista (M.Ondryáš), 28´ O.Polách (M.Křenek), 32´ M.Křenek (D.Svoboda)

S: J.Kutěj
A.Genzer – V.Stráník, O.Polách – D.Svoboda – M.Křenek
M.Genzer – M.Ondryáš, M:Štěpán – P.Klepáč – V.Hlista

Tak to byl zápas s jiného soudku. Soupeř měl mnoho zkušených hráčů a vůbec se nenechal zaskočit naší vysokou výhrou. Nebudu tu vypisovat dlouhou slohovku, ale co jsme předváděli 2. třetiny, tak to bylo spíše k pláči než k radosti. Nedokázali jsme držet pozice při bránění 1 na 1, takže musela přijít změna. Při oslabení místo, abychom bránili u sebe, tak jsme byli roztažení po celé půlce. Pětka se nehýbala celá, ale často jsme jen čekali na přihrávku. Zbytečně jsme dostali 2 góly z rozehrávek, kdy místo abychom hned hlídali tyčku, tak jsme se rozhlíželi a soupeř zakončoval. Hra tělem byla žalostná, spíše jsme jen kolem soupeře poskakovali a strkali tam florbalku. A střela na branku byla sprosté slovo.
Soupeř hrál pěkně tělem, uměl se obtočit kolem hráče, výborné zrychlení a bohužel jsme nevyužili, že většinu času spíše stál v pětce a čekal na naši chybu.
V třetí třetině jsme zlepšili hru, do soubojů jsme více šli tělem, ale hlavně jsme konečně začali střílet a ono to neslo ovoce.
Určitě bych z tohoto zápasu neměl svěšenou hlavu. Jsem rád, že jsme dostali lekci a snad jsi každý z toho vezme v čem by se měl zlepšit a věřím, že jsme schopni i takové týmy porážet.
Závěrem chci moc poděkovat Adamovi, že s námi vážil dlouhou cestu a skvěle odkoučoval oba zápasy. Také děkuji Markovi, že se urval s ciziny (Praha) i s Terkou a přijel se podívat k nám na Moravu a také měl spoustu dobrých postřehů.
A abych nezapomněl také mockrát děkuji naší silniční podpoře panu Kukymu a panu Zumbovi, že nás dopravili na zápasy a skvěle podporovali.