Junioři doma nezaváhali

Ale nebylo to jednoduché. Museli jsme se obejít bez několika hráčů a hlavně bez obou golmanů. Byla to tedy velká výzva…

Florbal už nemůže být odlišnější. Vše mají v rukách rozhodčí. Minulý týden tvrdost za hranou z čehož plynuly dvě návštěvy nemocnice a dvě zlomené kosti. Bohužel bez jediné známky či ochoty vyjádřit lítost nad zraněním soupeře. Dnes jakýkoli dotek soupeře pískán jako nedovolený. Trvalo to než jsme si zvykli ale po zápasech jsme mohli všichni rovnou domů…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FK Ostrava Jih    12 : 1   (6:0,3:1,3:0)

  • G+A: 3´ A.Zlý (D.Svoboda), 5´ Š.Motyka (M.Genzer), 6´ D.Svoboda (A.Zlý), 6´ V.Hlista (P.Klepáč), 7´ P.Pícha (D.Svoboda), 7´ P.Klepáč, 14´ O.Pícha (P.Pícha), 21´ V.Hlista (P.Klepáč), 24´ Š.Motyka (P.Klepáč), 27´ P.Klepáč (V.Hlista), 31´ V.Hlista (D.Svoboda), 34´ P.Svoboda (D.Svoboda)

S: P.Krpec
P.Pícha – O.Pícha, B.Rašovský – D.Svoboda – A.Zlý
M.Genzer – V.Stráník, Š.Motyka – P.Klepáč – V.Hlista, P.Svoboda

V brance si odbyl premiéru Přema z dorostenců. Na brejk Marka Plačka neměl nárok, zbylých šest zákroků už vytáhl v pravý čas. I z toho je vidět, v čem byl tento zápas těžký. S úctou k soupeři bylo jasné, kdo musí tvořit hru a kdo musí mít herní převahu. Když to už po šesti minutách bylo 6:0, bylo těžké udržet nasazení i soustředění na hru. A soupeř samozřejmě bojoval a nedal nic zadarmo. Po první třetině jsme nechali odpočívat Davču a do hry ho pustili až v polovině poslední třetiny, kde ještě z pozice obránce připravil spoluhráčům dvě branky. Ke cti našim hráčům slouží to, že se nesnížil k honbě za individuálními statistikami. Negativem zůstává mizerná produktivita, těch neproměněných tutovek bylo přes příliš. Povinné tři body tedy zůstaly doma.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Havířov B   9 : 4    (0:1,3:0,6:3)

  • G+A: 14´ D.Svoboda, 15´ D.Svoboda (P.Svoboda), 24´ V.Hlista (Š.Motyka), 28´ B.Rašovský (P.Svoboda), 18´ B.Rašovský (D.Svoboda), 32´ V.Hlista (Š.Motyka), 33´ O.Pícha (D.Svoboda), 34´ M.Genzer (A.Zlý), 34´ D.Svoboda (P.Pícha)

S: A.Zlý
P.Pícha – O.Pícha, B.Rašovský – D.Svoboda – P.Svoboda
M.Genzer – V.Stráník, Š.Motyka – P.Klepáč – V.Hlista

Od začátku jiný zápas v jiném tempu. Taky se potkaly dva týmy z čela tabulky. V naší brance tentokrát „hroťák“ z útoku, Jezevec. Poprvé v naší ligové historii se stalo, že se do branky postavil čistokrevný hráč. Jezevec svůj zástup zvládl na výbornou. Inkasoval jen 2x z oslabení a 2x v závěru, kdy mu moc nepomohli spoluhráči a nechali soupeře se natlačit až před jeho branku. No a navíc nevyšel naprázdno ani v bodových statistikách, když si připsal asistenci na Genzyho branku. Dnes musím opravdu poděkovat oběma zaskakujícím mužům s maskou, jejich přístup byl příkladný. Florbalky našich hráčů v úvodu ovládala nepřesnost téměř až do poloviny zápasu jsme čekali na vyrovnávací branku. Opět se jako důležitý ukázal faktor Davča. Byl u všeho důležitého a hlavně sledovat tu jeho chuť hrát, tu radost z pohybu, to je úžasné. Ne, že by nedělal chyby, to určitě ne ale bohatě nám to všem vrací. Třetí třetina a prvních deset minut to už byl koncert, poslední dvě minuty to trochu sice pokazily, nicméně celkově musíme být spokojeni. Rozehrané to máme mimořádně dobře…