Dorostenci získali na posledním letošním turnaji šest bodů

Ale že by to bylo nějaké kouzlo Vánoc se říci nedá.

První tři body získali kontumačním vítězstvím, protože jeden ze soupeřů nepřijel. Ve druhém zápase jsme doslova „utrpěli“ výhru nad Jablunkovem, který zastupovalo sedm kluků bez dospělého doprovodu. Smekám před těmi borci, že projevili tolik zodpovědnosti a na turnaj dorazili. Jinak bychom do Třince jeli na výlet o ničem.
A ne že by se naše sestava rodila lehce. Totálně se nám to sesypalo a přesto, že jsme oslovili úplně všechny kandidáty z řad starších žáků, dali jsme dohromady jen sedm hráčů a dva brankáře. Což znamenalo, že jsem musel udělat věc, proti které jsem v poslední době hodně bojoval a do hry tak musel jeden z brankářů. Přesto je počet osmi hráčů pro florbal úplně na kočku a když na tom ještě hůř byli soupeři, byl to dost podivný zápas. Zvlášť, když k tomu připočteme neuvěřitelně klouzavý povrch v jinak krásné hale. V takovém chaotickém duchu se nesl náš výkon a protože jsme za první třetinu vystřelili jedinkrát na branku soupeře, nemohli jsme se divit, že jsme na přestávku šli s jednogólovým mankem. Museli jsme přistoupit ke změně a do obrany místo Aldy putoval Krtek, jehož místo na centu zaujal zase Štěpán. Byla to celkem povedená změna, i tak jsme ale ztráceli neuvěřitelné množství míčků a spoustu situací jsme museli hasit až před samotným Přemou. Ten dnes podal dobrý výkon a v důležitých chvílích nás podržel. Jak na soupeře nám ukázal náš golman. Tedy ten co hrál. Dostal míček na čepel a běžel přímo k brance, vystřelil a bylo srovnáno. V následujících chvílích rozhodl zápas vlastně tentýž hráč. Nějak tu golmanskou praxi nedokázal vypudit z mysli, zahrál rukou a šel na trestnou. V následném oslabení se povedlo utéci soupeřům Pepému a Jezevcovi a v jednom oslabení jsme tak šli do dvougólového vedení. A opět ty akce byly velmi jednoduché. V úvodu poslední třetiny se prosadil Krtek jenže další přesilovku už využil soupeř a zdramatizoval zápas. No, ono už oba týmy v málo lidech mlely z posledního, takže hra to nebyla moc k dívání. Zaperlil jen Hokejka po samostatné akci a Krtek, který si na Majkovi „vyřval“ přihrávku. V osmi a méně lidech se smysluplný florbal hrát prostě nedá. Kluci se ale kousli, zabojovali a teď je čeká boj o 7 – 11 místo, do kterého půjdou z osmé příčky, což je možná víc, než jsme po úvodu soutěže čekali.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Letka Toman Finance group    5 : 0  kontumačně

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Coyotes Jablunkov    6 : 2   (0:1,3:0,3:1)

  • G+A: 17´ D.Kubala (A.Zlý), 19´ P.Pícha (A.Zlý), 20´ A.Zlý, 25´ P.Svoboda (P.Pícha), 32´ D.Kubala, 36´ P.Svoboda (M.Tkáč)