|

Jak jsou na tom naše týmy v polovině soutěží

Máme tu konec roku, čas bilancování. Pojďme se tedy krátce podívat na to, jak si vedou naše týmy v ligových soutěžích.

Starší žáci

V pozici úplného nováčka vstupoval náš tým starších žáků do Moravskoslezského přeboru. A v úvodu soutěže to bylo hodně znát. Nicméně postupně si kluci zvykali na jiný florbal a začaly se objevovat i první náznaky úspěchů. Nakonec vlastně do poslední vteřiny devátého zápasu bojovali o postup do skupiny „lepších“ týmů, které budou bojovat o vítězství. To se nakonec nepovedlo ale kluci se jistě poperou o to šesté místo, což by byl velký úspěch tohoto mladého týmu.

7. místo   4 vítězství – 0 remíz – 5 porážek, skóre 35:37

V našem dresu se představilo 14 hráčů. Z toho hned osm nastoupilo do všech zápasů. Jsou to: Hugo, Štěpán, Ťulda, Tobi K, Mikyn, Gendy, Majk a James.

O minuty v brance se rovným dílem podělil Hokejka s Klemčou. Hokejka inkasoval 16 branek a vychytal jedno vítězství. Klemča inkasoval 21 branek a byl u dvou vítězných zápasů.

Nejlepším střelcem je s pěti brankami… golman Hokejka. Čtyři úspěšné střely si připsali Hugo, Štěpán a Tobi K.
Nejlepším nahrávačem je se čtyřmi asistencemi Hugo.
Kanadskému bodování vévodí Hugo s osmi body. Druhý Štěpán jich nasbíral sedm a třetí Hokejka šest.

 

Dorostenci

Dlouho jsme před sezónou řešili, zda přijmout výzvu v podobě druhé dorostenecké ligy. Vždyť z kádru, který postup vybojoval, zbylo pouhých pět hráčů. Výzva byla přijata a začátek v soutěži velmi těžký. Vždyť druhou pětku tvořili starší žáci, kteří by se svým vzrůstem neztratili ani v přípravce… Nakonec se nám podařilo pětici starších žáků trochu fyziologicky přizpůsobit dorostencům a spolu s dobrými výkony první pětky přišlo i zlepšení herní a několik dílčích úspěchů. I dorostenci budou ve zbytku soutěže bojovat ve skupině o umístění a nebude to vůbec jednoduché…

8. místo    3 vítězství – 1 remíza – 6 porážek, skóre 31:44

Dorostenecký dres obléklo 17 hráčů ale jen tři z nich absolvovali všechny zápasy. Těmito stálicemi jsou Krtek, Jezevec a Pepé.

V brance si 209 odchytaných minut, 26 obdržených branek a dvě vychytaná vítězství připsal Přema. Hokejka má na kontě 115 minut, 17 branek a jednu remízu.

Nejlepší střelce máme hned tři. Pět branek vstřelili Krtek, Jezevec a Pepé. Tedy již zmiňované stálice.
Nejlepším nahrávačem je s osmi asistencemi Krtek.
A kapitán Krtek také vládne kanadskému bodování se 13 body. Druhý Jezevec zapsal bodů devět a třetí Pepé sedm.

 

Junioři

Našim mladým nadějím se ve třetí lize zatím velmi daří a úspěšně tak navazují na své loňské prvenství v dorostenecké soutěži. Zatím procházejí soutěží bez porážky s jedinou remízou. Ne vše je ale růžové a ne všichni se k týmu postavili tak, jak jsme čekali. I s těmito ztrátami jsme se ale zatím dokázali vyrovnat. Určitě je naší velkou výhodou i perfektní dvojice v brance.

1. místo   9 vítězství – 1 remíza – 0 porážek, skóre  67:27

Do dresu se obléklo zatím 16 hráčů.

Brankářům vévodí Miki s pěti odchytanými zápasy, 11 inkasovanými brankami a pěti vychytanými vítězstvími. Strny nastoupil 3x inkasoval 11x a vychytal dvě vítězství a jednu remízu. Jeden odchytaný zápas mají na kontě také dorostenec Přema a útočník Jezevec.

Nejlepším střelcem je s 11 brankami Davča. Devět branek přidal Kuky a po sedmi brankách vstřelili Jezevec a Vašek H.
Nejlepším nahrávačem je se 14 asistencemi Davča.
Samozřejmě celkem nepřekvapivě vévodí kanadskému bodování Davča s 25 body před Kukym se 16 a Vaškem se 13 body.

 

Muži B

Jak by řekl božský Kája, tohle jsme nečekali. Po složitém skládání sestavy se nám přesto podařilo na prvním turnaji urvat tři body a potom už si vše sedlo a naši mladí junioři spolu s několika hry chtivými muži vytvořili dobrou partu, která si připsala dalších sedm vítězství a jen jednu další porážku. Je ale pravdou, že jsme se zatím neutkali se dvěma vedoucími týmy v tabulce. I tak nám ale tenhle tým svou hrou v Moravskoslezském přeboru dělá radost.

3. místo   8 vítězství – 0 remíz – 2 porážky, skóre 57:25

Stálicemi mezi 24 hráči v sestavě jsou Ondra, Ufy a Genzy, kteří nechyběli ani jednou.

Pět zápasů odchytal Kutis, inkasoval 17x a vychytal 3 vítězství. Tři zápasy odchytal Strny, inkasoval jedinou branku!!! a připsal si tři vítězství. Další dvě vítězství ve dvou odchytaných zápasech si připsal Miki.

Střelcům vévodí s deseti brankami Ondra. Devět branek si připsal Davča a Genzy osm.
Davča kraluje nahrávačům se 14 asistencemi.
Davče vede i bodování se 23 body před Genzym se 13 a Ondrou s 11 body.

 

Muži A

Po sestupu z divize se kádrem elitního týmu mužů prohnala doslova vichřice a stát zůstalo jen několik nejsilnějších samorostů. Povětšinou těch, co hrávali třetí lajnu či za B tým. Čest světlým výjimkám. Tým v Regionální lize tak doplnili nadějní junioři a ono to nějak funguje. Samozřejmě obrovskou zásluhu má na tom trenérská taktovka, kterou třímá v rukou Adam. Do svého zbytečného zranění táhl tým na hřišti a posléze i na střídačce. Hra má smysl, každý má své místo a přes neustálé potíže se skládáním sestavy nevypadá naše hra vůbec špatně a to je jistě potěšující. Postupem času si myslím, že se tým dal dohromady i lidsky a tak nezbývá než všem poděkovat a držet palce do druhé části sezóny.

6. místo   3 vítězství – 4 remízy – 3 porážky, skóre 47:45

Stálicemi v sestavě jsou opět Ondra a spolu s ním nechyběli ani jednou Davča, Dušan, Vašek H, Kuky, Genzy a Filda.

161 minut odchytal Kutis, inkasoval 14x, připsal si jedno vítězství a tři remízy. 135 minut, 14 branek a jedno vítězství a jednu remízu má na kontě Strny. 109 minut, 14 branek a 1 vítězství má na kontě Miki. Jeden zápas a 45 minut, 3 inkasované branky a jedno vítězství patří Hondovi.

Střelcům vévodí s 15 brankami Davča. Po čtyřech přidali Kuky, Mara a Ufy.
Nejvíc asistencí si opět připisuje Davča, rovných 13.
Bodování vévodí Davča s 28 body. Jen polovinu zápasů ale druhé místo za 9 bodů patří Adamovi. Třetí je Ufy se sedmi body.