Muži za vítězství nad Prostějovem berou tři body

I ve druhém dnešním zápase sahali po bodech ale v divoké přestřelce byl nakonec šťastnější soupeř z Havířova.

Sestava se opět nerodila vůbec lehce. Nakonec jsme byli rádi za výpomoc Hondy, který se do branky v ligovém zápase vrátil po devíti měsících. Po stejně dlouhé době se v prvním týmu představil i Mara, který si už ale letos střihnul několik startů v Béčku. Samozřejmě opět klobouk dolů zato, že vážil tu dlouhou cestu z Prahy do Smilovic. Oba navíc ukázali, jak moc nám chybí tahle „střední“ generace. Mara navíc stejně jako na Béčku dokázal perfektně stmelit tým. A ten tak v poslední době šlape parádně. Funguje jak na hřišti tak i mimo něj. A pod Adamovým vedením se se ctí vyrovnává se všemi zkouškami, kterým je vystaven.

I dnes jsme se tedy dokázali vypořádat s dalšími kádrovými výpadky a nejmarkantnější je posun v ofenzivní části, kde se konečně dokážeme prosazovat a tíha odpovědnosti neleží jen na několika jednotlivcích. Proti Prostějovu se prosadil kompletně celý první, tzv. „unmöglich“ útok a v zápase proti Havířovu excelovala druhá formace se šesti vstřelenými brankami. A myslím, že Markovi po návratu nachystala Terka nějakou dobrou večeři, za ty čtyři branky taky aby ne.

S Prostějovem to byl těžký boj nejen proti soupeři. Důležitý byl vybojovaný náskok ve skóre, který i díky nezměrné bojovnosti našich hráčů v závěru nedokázal soupeř srovnat. A Honda v bráně potvrdil svou bilanci, že on s tímhle soupeřem neprohrává.

I s Havířovem jsme měli skvělý start do zápas, ovšem tři pětky soupeře stále hrozily a tak se skóre měnilo jako na běžícím páse. Bohužel v závěru nám do branky napadalo úplně všechno ale i s tím jsme se dokázali poprat a bojovali o úspěch až do konce. Nepovedlo se ale přesto nemusíme smutnit. Tihle borci chtějí a správně směrováni Adamem se na hřišti dobře baví…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – SK K2 Prostějov      4 : 3    (2:1,2:0,0:2)

  • G+A: 4´ O.Polách (D.Svoboda), 12´ D.Svoboda, 27´ M.Ondryáš (D.Svoboda), 29´ V.Hlista (M.Štěpán)

S: J.Eliáš
M.Genzer – M.Vašenda, O.Polách – D.Svoboda – M.Ondryáš
F.Nádvorník – D.Pícha, M.Štěpán – P.Klepáč – V.Hlista

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Flashing Stars Havířov      7 : 9    (2:2,2:1,3:6)

  • G+A: 2´ P.Klepáč, 5´ M.Štěpán (V.Hlista), 22´ M.Štěpán, 27´ P.Klepáč (M.Štěpán), 31´ M.Štěpán (D.Pícha), 32´ M.Ondryáš, 33´ M.Štěpán (V.Hlista)

S: M.Kalina
M.Genzer – M.Vašenda, O.Polách – D.Svoboda – M.Ondryáš
F.Nádvorník – D.Pícha, M.Štěpán – P.Klepáč – V.Hlista