|

St.žáci vyhráli v Bílovci a v sobotu je čeká výjezd do Ostravy

Dohrávka v Bílovci měla vítěznou tečku!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Spartak Bílovec    4:3

Sestava: D. Kubala,J. Klement,

J. Pícha, J. Pítr, M. Potůček, J. Genzer, D. Ťulák, T. Neuwirth, J. Zima, J. Mikeska, Š Blabla, M. Tkáč, T. Křenek, E. Merenda

G: 1:0 Š. Blabla (A: T. Křenek), 2:0 D. Ťulák (A: M. Potůček), 3:2 T. Křenek (A: Š. Blabla), 4:3 J. Pícha (A: bez)

 Hra se od začátku přelévala nahoru a dolu, ale pohledných akcí bylo pramálo. Nejsem si úplně jistý, jestli způsob, kterým jsme se prosazovali a pojali naši hru je udržitelný a má šanci na úspěch proti zkušenějšímu soupeři. Ostatně, jestli toto bude fungovat, prověří naše mladíky již tuto sobotu proti druhému a třetímu celku tabulky.

Skóre zápasu mohl již ve čtvrté minutě otevřít Hugo po zahrání soupeře ve vlastním brankovišti, ale soupeřův brankář byl pohotový, a to co platilo na Krnov (klička do bekhendu) v Bílovci nefungovalo. První branku zápasu vstřelil Štěpán z osy hřiště, kterého po průniku na lajně našel Tobi Křenek. Jednobrankové vedení na sebe nenechalo dlouho čekat a jako další, kdo rozvlnil soupeřovu síťku byl Ťulda bombou od modré, které předcházel Mikynův pas. Když už jsme se prosadili, tak ze střední části hřiště, ale cesta k zakončení byla spíše dlážděna individuálně než týmovou spolupráci. Vedení nám dlouho nevydrželo a po osobní chybě stihl soupeř ještě v první třetině snížit.

V druhé třetině otevřel skóre soupeř pěknou střelou do levého růžku branky. Jenže průběžná remíza nenechala dlouho chladným Tobi Křenka, kterému jak jinak než na střed ze za brankového prostoru asistoval Štěpán.

V závěrečné třetině stihl soupeř vyrovnat a už to vypadalo, že se o body budeme dělit avšak míček si vzal do parády James a po dlouhém sólu a čarování s hokejkou nám všem vykouzlil úsměv na tváři, protože míček uklidil pod nohu gólmana přímo do branky.

Závěrem: Střelecky OK. Je třeba se více soustředit na základní florbalové dovednosti (přihrávka, zpracování, dribling), byt kreativní ve hře jeden na jednoho, protože klička po ruce nebo přes ruku je sice jednoduchá a pokud má hráč rychlost i účinná, ale zkušený soupeř načítá hru i svého rivala ze střídačky, a to co se povede jednou nebo dvakrát nemusí fungovat v zápase až do konce.

Všem klukům díky za jejich dnešní výkon.     Trenér Honza

**********

Základní část MSP dohrají starší žáci v Krásném poli.

Termín: 10.12.2022

Místo: Sportovní hala Krásné Pole, Sklopčická 539/24, Ostrava, 72526 

 

10:10 FBC TJ Sokol Frenštát p. R. – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B

12:30 FBC TJ Sokol Frenštát p. R. – 1.MVIL Ostrava

(vizte odkaz)

https://fis.ceskyflorbal.cz/fis/www/report.php?tournamentId=145473 

Nominace:

gólmani: Klemča, Hokejka, James, Gendy, Mikyn, Hugo, Ťulda, Štěpán, Majk, Janek, Tobi K., Tobi N.

Sraz na vlakovém nádraží ve Frenštátě p. R. dne 10.12.2022 v 08:15 hod.

S sebou: dresy (obě varianty), sálovou obuv, hokejku, pití, svačinu, ručník + hyg. potřeby

auta: Honza P. (4 místa)…

Případné další informace k zápasu, dobrovolníci na dopravu, omluvenky atd., prosím, na tel. 736 683 614 (Jan Pítr)

Díky

Honza P.