Junioři vítězí i v novém roce

Po Vánoční přestávce se do soutěží vrátili i naši junioři, na které v Bílovecké hale čekali dnes soupeři ze spodní části tabulky.

Ale ani tyto zápasy nebývají jednoduché a je třeba je brát vážně. Nám se to dnes povedlo a byli jsme odměněni dalšími šesti body do tabulky a pořád jsme tedy na cestě za našim cílem. Ovšem je třeba říct, že to nemáme jen ve svých rukách a záležet bude také na dění za zeleným stolem, smutné. No ale to ponechme na pozdější dobu a raději se věnujme povedenému výkonu našich hráčů.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – KTG Bruises Opava    8 : 3   (5:1,1:2,2:0)

  • G+A: 4´ A.Zlý (P.Pícha), 4´ V.Hlista, 9´ Š.Motyka (V.Hlista), 10´ Š.Motyka (P.Klepáč), 12´ Š.Motyka (D.Svoboda), 14´ D.Svoboda (A.Zlý), 35´ D.Svoboda (M.Křenek), 36´ Š.Motyka (V.Hlista)

S: M.Strnadel
P.Pícha – B.Rašovský, M.Křenek – D.Svoboda – A.Zlý
V.Stráník – M.Genzer, Š.Motyka – P.Klepáč – V.Hlista, P.Svoboda

Utkání s tímto soupeřem nebyla v minulosti nikdy lehká. Ovšem mnohdy z jiných důvodů než florbalových. Dnes musím před soupeřem uznale smeknout. Soustředil se jen na hru a i když výsledek tomu možná nenapovídá, byl to jeden z těch těžších ligových zápasů. Nám hodně pomohla skvělá první třetina, kdy si kluci dali říct a provozovali ryze kolektivní sport odměněný spoustou pěkných branek včetně čistého Šímova hattricku. Ovšem od 14 minuty se náš gólostroj zcela zastavil a byl to soupeř, který z rychlých a přesných brejků snižoval skóre. Definitiva tak přišla až v samotném závěru zápasu. Myslím si, že tenhle styl boje pomohl oběma týmům. Soupeř to prokázal ve svém druhém dnešním zápase, kdy jasně přehrál svého souseda v tabulce a my jsme v těžkém zápase museli reagovat na hru soupeře a o výsledek se prát až do posledních okamžiků zápasu. Dobrý zápas…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SC Bohumín ´98     17 : 3   (4:1,9:0,4:2)

  • G+A: 2´ D.Svoboda (P.Pícha), 3´ P.Klepáč (Š.Motyka), 6´ A.Zlý (M.Křenek), 9´ M.Křenek (A.Zlý), 16´ V.Hlista (Š.Motyka), 16´ M.Křenek (A.Zlý), 16´ D.Svoboda, 17´ P.Klepáč (V.Hlista), 20´ B.Rašovský (V.Hlista), 32´ D.Svoboda (P.Svoboda), 23´ P.Klepáč (V.Hlista), 24´ D.Svoboda (P.Svoboda), 24´ P.Klepáč (M.Genzer), 31´ Š.Motyka (B.Rašovský), 32´ P.Svoboda (D.Svoboda), 33´ P.Svoboda, 35´ M.Křenek (P.Svoboda)

S: M.Strnadel
P.Pícha – B.Rašovský, M.Křenek – D.Svoboda – A.Zlý
V.Stráník – M.Genzer, Š.Motyka – P.Klepáč – V.Hlista, P.Svoboda

Tentokrát jsme podle slov soupeřova trenéra povozili na kolotoči my je. A bylo tomu opravdu tak. Nicméně tuto situaci moc dobře známe i z té druhé stránky a tak tušíme, jak moc těžké to pro soupeře bylo. A se vší úctou musím říct, že hráči v modrožlutých dresech nerezignovali a bojovali až do konce. Za to jim patří naše uznání. Nám se zase povedlo udržet soustředění i motivaci bez ohledu na stav na světelné tabuli a tak to vůbec nebylo zbytečné utkání. Určitě velká zkušenost to byla i pro Strnyho v brance a proto je moc dobře, že si jí prošel. Nám se prostě dařilo být v pohybu, kombinovat i přesně zakončovat. Určitě poměrně raritní bylo 15 vteřin ve druhé třetině, během kterých se nám podařilo vstřelit hned tři branky. V poslední třetině došlo i na bratrskou spolupráci po ose Krtek Davča a pantáta David musí litovat, že u toho nebyl. Pochvalu zaslouží celý tým. Obě pětky, golman i 11 hráč. Byl to týmový výkon který přinesl další dva kamínky do mozaiky našich úspěchů…