Muži zvládli důležitý zápas a z „domácího“ turnaje vezou tři body.

Jako kdybychom hráli dvě soutěže. Na Čeladné nás čekaly dva zápasy. S Letkou, se kterou bojujeme o umístění a s Bílovcem, který je momentálně jak bodově tak herně před námi o parník.A tak přestože jsme od „Divizního“ soupeře dostali nářez, nevracíme se domů nespokojeni, neboť veledůležitý a těžký zápas proti Letce jsme zvládli a připsali si do tabulky důležité tři body.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Letka B Toman Finance Group    5 : 3    (1:1,1:1,3:1)

  • G+A: 15´ D.Svoboda (O.Polách), 17´ D.Svoboda (O.Polách), 32´ D.Svoboda (M.Vašenda), 36´ A.Polách (M.Ondryáš), 37´ D.Svoboda (O.Polách)

S: J.Eliáš
V.Stráník – M.Genzer, O.Polách – D.Svoboda – B.Rašovský
F.Nádvorník – D.Pícha, M.Ondryáš – P.Klepáč – A.Polách
M.Vašenda, V.Stráník

Do zápasu proti soupeři vzdálenému v tabulce před námi o čtyři body jsme složili téměř kompletní tým. Chyběli jen oba juniorští golmani a do pole další junior Matty. No není nás moc. Do branky tak podruhé v sezóně nastoupila legenda, která jen před pár dny přivítala do rodiny juniora nástupce. Je moc dobře, že Honda přes veškeré vytížení je schopen a ochoten pomoci, když jej potřebujeme. A jak pomoci. Zachytal opět skvěle (stejně jako Kutis ve druhém zápase, ne na golmany žehrat nemůžeme) a drží tak sezónní neporazitelnost. Soupeřův kádr nabízel zkušenost a také výškovou i váhovou převahu. Na čerstvě přelajnované palubovce se odehrával tuhý boj. Nebyla to zrovna přestřelka, obě defenzivy nepouštěly soupeře do mnoha šancí a přetahovaná se odehrávala spíše ve středu hřiště. Jako první se z gólu radoval soupeř a my museli čekat do posledních vteřin třetiny, kdy se z předbrankového prostoru poprvé v utkání prosadil Davča. Druhá třetina se nám hrubě nepovedla. Přes značný čas strávený v početní převaze jsme byli ve snaze zdolat soupeřovu branku totálně jaloví. Začali jsme ale dobře a Davča opět po Ondrově asistenci poslal náš tým do vedení. Jenže veškerý efekt následných přesilovek spočíval v tom, že jsme si střelu jednoho z brejků soupeře sami srazili do branky. Do poslední třetiny jsme tedy šli za stavu 2:2 a v očekávání velkého dramatu. To se potvrdilo. Rozhodl skvělý úvod poslední třetiny, kdy nejdříve Davča dokonal hattrick a poté se poprvé po zranění střelecky prosadil Adam. Je škoda, že slibně rozjetou sezónu mu překazil hloupý faul, teď se jen velmi pomalu dostává zpět ke sportu. A to ještě nebylo všechno. Po další minutě dovršil asistenční hattrick Ondra a čtvrtou brankou v zápase nás do tříbrankového náskoku poslal Davča. Ovšem soupeř to nezabalil a před naší brankou se rozpoutalo takové menší Inferno, jen bez Toma Hankse. Ve velkém tlaku jsme ale selhali jen jednou, kdy jsme místo jednoduchosti volili komplikaci a soupeř snížil. Skvělý Honda a velké nasazení všech hráčů však už další komplikace nepřipustily a z vyrovnaného boje jsme vytěžili tři body.
Na tomto místě bych chtěl vyseknout velkou poklonu soupeři. Byť se ve vypjatých chvílích velmi jiskřilo a na hřišti docházelo ke konfliktům, které prostě v takovém zápase musí přijít, tak vždy ihned při přerušení docházelo k omluvám, plácnutí si… není to vůbec běžná záležitost!

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Spartak Bílovec    0 : 8    (0:2,0:3,0:3)

  • G+A:

S: J.Kutěj
V.Stráník – M.Genzer, O.Polách – D.Svoboda – B.Rašovský
F.Nádvorník – D.Pícha, M.Ondryáš – P.Klepáč – A.Polách
M.Vašenda, V.Stráník

Bílovec má velmi dobře poskládaný tým, který funguje jako jednolitý celek a dnes nám ukázali, že už teď jsou připraveni na Divizi, nejen co se samotné hry týče. Trochu mi ten zápas připomněl náš poslední souboj s Třincem a jak víme, nebylo to zrovna něco co bychom chtěli opakovat. Přehráli nás ve všech aspektech a my si tak prakticky mohli jen vyzkoušet některé varianty hry. Ne, že by to neslo nějaké ovoce ale prostě v současné podobě nemáme nárok.

Nás to až tak trápit ale nemusí, pro nás důležitý zápas jsme zvládli a bojujeme dál. Děkujeme i Tonyho famiglii za opět bezchybné pořadatelství a všem zbylým fanouškům za podporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *