Starší žáci dnes v Bílovci neporaženi

Čtyři body za remízu a vítězství vezou z Bílovce naši starší žáci.

A taky jistotu, že může být ještě lépe, protože jsou to kluci snaživí a učenliví. Samozřejmě, kromě florbalových dovedností to chce přidat ještě trochu kázně a disciplíny aby se nestávalo, že to na hřišti vypadá, že nemáme na stejnou sadu dresů a že příprava na zápas nezačíná s jeho úvodním hvizdem…

Že se hraje jsme v prvním zápase zjistili až po 96 vteřinách a to už jsme prohrávali 0:2. Dvě střely, dva góly a na hřišti jen domácí tým. Další vývoj zápasu ale ukázal, že by to mohlo jít. Chtělo to ale změnit přístup, změnit postavení na hřišti a taky pochopit, že trávit na hřišti přes minutu je blbost. Pozitivní bylo, že jsme zápas nezabalili ani ve chvíli, kdy jsme po polovině zápasu prohrávali 0:3. Ještě do konce druhé třetiny jsme dokázali snížit a po prohrané první třetině, remízové druhé jsme šli do třetí třetiny s cílem ji vyhrát. To se povedlo a dvěma góly jsme srovnali stav na 3:3. Měli jsme šanci i zápas úplně otočit ovšem přesilovku pět na tři jsme nevyužili. To bych ale hráčům nevytýkal, moc šancí tohle potrénovat hráči ještě neměli a individuální zdatnost jednotlivců zase není ještě taková.

Ve druhém zápase jsme byli v roli velkých favoritů a proti nadšeně bojujícímu soupeři jsme ji potvrdili. Kluci dostali možnost potrénovat kombinační hru o kterou se poctivě snažili. Ne všechno vyšlo ale objevilo se několik pěkných vlaštovek. Kluci nedostali možnost něco podcenit či vynechat, učili se také rychle střídat, stejně jako střídat na míčku a také jsme prohodili několik postů a tak to bylo přínosné utkání.

Velkým pozitivem dnes bylo, že se o góly a asistence v dnešních zápasech podělil celý tým a výsledky tak neležely na několika jednotlivcích. Pořád tak tedy máme šanci zabojovat o splnění svého malého ale nelehkého cíle…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Spartak Bílovec    3 : 3   (0:2,1:1,2:0)

  • 23´ J.Pícha (Š.Blabla), 28´ J.Zima (T.Neuwirth), 32´ A.Kuběna (J.Genzer)

S: D.Kubala
D.Ťulák – T.Křenek, Š.Blabla – J.Pícha – J.Pítr
J.Genzer – M.Tkáč, A.Kuběna – T.Neuwirth – J.Zima

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FK Ostrava Jih    12 : 1   (6:0,4:0,2:1)

  • 1´ T.Neuwirth (D.Ťulák), 2´ Š.Blabla, 5´ J.Pítr (M.Tkáč), 8´ D.Ťulák (J.Pícha), 8´ J.Zima, 8´ T.Křenek (J.Pítr), 14´ J.Pítr, 18´ J.Pícha, 21´ M.Tkáč (T.Neuwirth), 24´ M.Tkáč (T.Neuwirth), 30´ M.Tkáč (T.Neuwirth), 35´ T.Křenek (D.Ťulák)

S: J.Klement
D.Ťulák – T.Křenek, Š.Blabla – J.Pícha – J.Pítr
J.Genzer – M.Tkáč, A.Kuběna – T.Neuwirth – J.Zima