Dorostenci končí ve 2. lize na osmém místě

A tím pádem udrželi tuto soutěž i pro následující sezónu (tedy myslím, protože v tomhle systému jeden nikdy neví).

Nebudeme si nic nalhávat, tato příčka je maximem, čeho jsme mohli dosáhnout. Ale taky po úvodu sezóny, kdy jsme z první poloviny soutěže brali z devíti zápasů čtyři body za jedno vítězství, jednu remízu a tři body za jednu kontumaci, je to velký úspěch. V dalších devíti zápasech už kluci hned sedm dotáhli do vítězných konců (z toho čtyři o jedinou branku) a prohráli pouze 2x … s Krnovem… o gól. Samozřejmě pomohlo rozdělení soutěže na „lepší“ a „horší“ část. Nejdůležitější je, že mezi prvními a posledními zápasy byl znatelný rozdíl v herní kvalitě, kluci se za tuto sezónu výrazně posunuli a myslím, že i ty vítězné zápasy budou působit jako pozitivní motivace do budoucna.

Dnes jsme do Horní Suché přijeli s deseti hráči, opět včetně golmana Hokejky v poli a jedním brankářem. A v prvním zápase jsme měli ještě šanci poprat se s Krnovem o sedmou příčku.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Orca Krnov      2 : 3   (1:0,0:2,1:1)

  • G+A: 5´ P.Pícha, 28´ A.Zlý (P.Svoboda)

S: P.Krpec
P.Pícha – A.Zlý, Š.Motyka – P.Svoboda – O.Pícha
D.Ťulák – T.Křenek, Š.Blabla – J.Pícha – D.Kubala

Šance na sedmé místo byla, to bychom ale museli dát do zápasu více emocí. Ne, že bychom hráli vyloženě špatně, ale bylo to takové studené, bez emocí, bez jiskry. Takhle se důležité zápasy vyhrávat nedají. I Když tady o důležitosti můžeme pochybovat, to ale neznamená, že nechci odevzdat maximum. Jen pár vyjímek zápasem žilo, jinak třeba pohled na „lejzy“ střídající hráče byl doslova tristní. Přesto jsme dokázali srovnat a přesto jsme dostali další šanci. Tu ovšem definitivně pohřbila extrémně laxní rozehrávka v závěru zápasu, kterou soupeř tvrdě ztrestal. I taková lekce ale může být prospěšná. Pro ty, kteří jsou schopni sebereflexe…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FbK Horní Suchá      2 : 3   (0:0,1:0,2:2)

  • G+A: 18´ Š.Motyka (P.Svoboda), 25´ Š.Motyka (P.Pícha), 35´ P.Svoboda (P.Pícha)

S: P.Krpec
P.Pícha – A.Zlý, Š.Motyka – P.Svoboda – O.Pícha
D.Ťulák – T.Křenek, Š.Blabla – J.Pícha – D.Kubala

Kluci si dali říct a v tomto zápase předvedli úplně jiný přístup. Nicméně kromě soupeře v zelených dresech se objevil ještě jeden soupeř. Bílý míček. Ten tedy neposlouchal a zlobil jak mohl. Přihrávky, zpracování, střelba, to byl neskutečný problém. A tak i když jsme měli herní převahu, prosadili jsme se až v polovině zápasu. Druhý gól v úvodu poslední třetiny nám spíše uškodil, protože první řada šla střídat a druhá podlehla tlaku soupeřovy první. Když potom přišel trest pro Mikeše a s naší tečí využitá přesilovka, bylo srovnáno, soupeř dostal křídla a my se dostali do velkých problémů. Pomohl oddechový čas a poslední rána kapitána, který využil dobrou práci Pepeho. Parádní střela, radost a emoce jako kdyby to bylo finále. A o tom to je. Pro tu radost se vyplatí odevzdat na hřišti maximum.

Takže kluci díky za dobrou sezónu!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *