Junioři honili patnáct zajíců na třech polích, chytili „jen“ tři

Každý myslivec vám řekne, jak těžký je to úkol, zvlášť když je myslivců tak málo.

Možná kdybychom byli silnějším mysliveckým sdružením, nebo alespoň mohli využívat nedaleké nimrody, byl by dnešní hon na zajíce úspěšnější. Na druhou stranu, pár zajíců před námi ještě je a tak co nevyšlo dnes, může na talíři skončit příště.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. FK Ostrava Jih     9 : 0     (2:0,4:0,3:0)

  • G+A: 4´ P.Klepáč (M.Křenek), 6´ V.Hlista (Š.Motyka), 17´ P.Klepáč (A.Zlý), 18´ A.Zlý (V.Hlista), 23´ P.Klepáč (M.Křenek), 23´ P.Klepáč (P.Svoboda), 27´ V.Hlista (P.Klepáč), 32´ Š.Motyka (P.Svoboda), 36´ Š.Motyka (P.Klepáč)

S: P.Krpec
V.Stráník – A.Zlý – P.Klepáč
M.Křenek – O.Pícha – Š.Motyka – V.Hlista – P.Svoboda

Když jsme u problémů s myslivci tady na severu, co mají říkat tam na jihu, tam těch myslivců mají ještě méně…
K „mužským“ juniorům se přidala ještě absence Pepého, který v nemocnici bojoval svůj boj se zdravím a tak se nás na první zápas moc nesešlo. Při povolávacím rozkazu Mikyho do mužů, dřepnul do branky Přema a tento zápas byl ideální pro jeho vstup do juniorské soutěže. Tu jednu ošemetnou situaci vyřešil a tak začal pěkně hezky s nulou. Zkušenosti z mnoha těžkých honů na zajíce byla jednoznačně na straně našich myslivců a když tedy i v tom malém počtu hráčů jsme měli početní převahu, nebylo o tom, kdo tyhle tři zajíce chytne, pochyb. Za zmínku možná stojí, že Kuky se hlásí k tomu, že příště by klidně zase začal lov až z druhé řady, že mu to z ní hezky šlo. Otázkou ale je, kolik času v ní strávil…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Havířov B      2 : 6     (1:3,0:2,1:1)

  • G+A: 9´ V.Hlista (M.Genzer), 31´ P.Klepáč (M.Genzer)

S: P.Krpec
V.Stráník – A.Zlý – M. Genzer
M.Křenek – P.Klepáč – V.Hlista, Š.Motyka – P.Svoboda – O.Pícha

Tady se nám postavilo úplně jiné myslivecké sdružení. A jak jsou povětšinou vzájemné zápasy velmi pohledné, dnes tomu tak nebylo. Nakolik tomu bylo jen přičiněním hráčů obou týmů nechám na posouzení odborníkům. I když bych je tedy rád někdy viděl a pokecal s nimi. O čem není třeba diskutovat je fakt, že tento zápas jsme nezvládli prakticky vůbec. Přema v tomto těžkém křestu dělal co mohl, ale zkušenosti i tělesné dispozice prostě přijdou časem. Hráči si možná mysleli, že jsou neporazitelní jako Thor ale i ten bez pořádného kladiva málo zmůže. Chybělo tomu více pokory a sebekázně. Na druhou stranu je pozitivní, že takto to zhodnotili sami někteří hráči, nikoli trenér, kterému tedy kluci v tomto zápase moc nepomohli. Takže tentokrát velká bída. A možná je to tak dobře. Občas je třeba dostat po hu.ě aby si člověk uvědomil, že samo to nepůjde. A před nástavbou tak kluci mají o motivaci postaráno.
Každá serie jednou končí a tenhle tým vlastně prohrál poprvé za dva roky a to ještě zato můžeme my trenéři, kteří jsme jim ukradli hráče a nechali v tom vykoupat Aleše…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *