Sokolské přebory – mladší žáci bronzoví!

Jen co jsme poslali domů přípravku (až na Denise a Honzika, ti s náma vydrželi až do konce) nastoupili na hřiště naši mladší žáci.

Tedy ti, kteří nehrají ligu, protože ti na přebory nesmí. A tak náš tým tvořili z poloviny přípravkáři a z poloviny ti, kteří se v sezóně ke slovu zatím moc nedostali. No a scénář i soupeři byli prakticky stejní jak na přípravce…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Střelice   1 : 5

  • G: J.Poledník
  • A:

S: D.Babczynski
J.Gajdušek – Š.Pala, J.Poledník – A.Gerlich
J.Ťuláková – I.Vojtěch, O.Skapka – T.Pindur, M.Káňa

Naprostá tragedie… to bylo na zabalení kufrů a cestu domů 🙂 . Golman nechytil ani rýmu a hráči se pro jistotu raději ani nerozběhli. Všichni jako bychom byli poprvé na zápase. Kdo četl report z přípravky, zažívá dejavu. 2x nepohlídaná tyčka, jedny housle a pohyb limitně rovnající se nule. No to nám to hezky začíná…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Syrovice   3 : 0

  • G: A.Gerlich, Š.Pala, O.Skapka
  • A: J.Poledník

S: D.Babczynski
J.Gajdušek – Š.Pala, J.Poledník – A.Gerlich
J.Ťuláková – I.Vojtěch, O.Skapka – T.Pindur, M.Káňa

A horor pokračuje. Proč stát tři metry od rozehrávajícího hráče, když můžeme stát patnáct metrů od něj. Proč napadat soupeřovu rozehrávku, když se můžeme postavit před vlastní branku a počkat si, až soupeř dorazí. Proč střílet z dobrých pozic, když nejlepší to je z brankové čáry u mantinelu. Jen golman si vzpomněl, proč jsem si jej vybral a určitě nás podržel. Při první brance stačilo jen zkrátit patnáctimetrovou vzdálenost na tři metry. A abych nekecal, našlo se i pár hráčů v našich dresech, kterým pohyb není cizí a díky tomu jsme tu výhru uplácali.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Zábřeh  5 : 2

  • G: A.Gerlich – 2, J.Poledník, O.Skapka, M.Káňa
  • A: O.Skapka, A.Gerlich, J.Poledník

S: D.Babczynski
J.Gajdušek – Š.Pala, J.Poledník – A.Gerlich
J.Ťuláková – I.Vojtěch, O.Skapka – T.Pindur, M.Káňa

Tohle už bylo mnohem lepší a důležitý souboj o bronz jsme zvládli. I díky tomu, že se kluci dokázali přizbůsobit hře soupeře, který trvale nechával dva své hráče před naší brankou a my tak museli obětovat své dva pěšáky na jejich ostrahu. Před brankou soupeře se tak hrálo dva na dva a to nám vyhovovalo mnohem víc a tentokrát jsme vstřelili i pár hezkých branek.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.   1 : 5

  • G: O.Skapka
  • A:

S: D.Babczynski
J.Gajdušek – Š.Pala, J.Poledník – A.Gerlich
J.Ťuláková – I.Vojtěch, O.Skapka – T.Pindur, M.Káňa

Tak jestliže jsem doposud moc nechválil, tak za tenhle výkon si naši hráči zasloužili obrovskou pochvalu. Na staršího, většího a mnohem, mnohem tvrdšího soupeře vyrukovali nebojácně, celý zápas jezdili doslova po zadku a i když nakonec prohráli, tak za svůj výkon se nemusí stydět. Prohrát se může ale musím vědět, že jsem na hřišti nechal všechno a to se tady stalo.

Třetí místo je krásný start do kariéry, Babcza navíc třetí mezi golmany a tak dlouhý a náročný florbalový den končí s úsměvem…

Jeden komentář

  1. Krasny clanek jak o pripravce tak i mlzich 🙂 Za nas bych jen doplnil ze z pripravky nezustal do konce jen jejich neuspejsnejsi hrac Denis ale byl pritomny i Honzik 🙂 😀 A musim rict ze z fandeni v poslednim zapase mam od Strelic zalehle v pravem uchu a v levem od Honzika 😀 Byl to hrozne dlouhy den ale uzili jsme si ho myslim vsichni 🙂 Jen tak dal. Prejeme moc uspechu v dalsich zapasech a turnajich 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *