Sokolské přebory – přípravka stříbrná!

Sokolské přebory… soutěž na které jsme před osmnácti lety začínali. A ani dnes na ně nezapomínáme a vždy si rádi poměříme síly s jinými Sokolskými týmy z celé Moravy.

Jako první přišla dnes na řadu přípravka na kterou kromě tradičního soupeře z Frýdlantu čekali i tajemní neznámí ze Syrovic, Střelic a Zábřehu.

Vzhledem k tomu, že oproti PFLce jsou přebory ročníkově posunuty, měli jsme k dispozici pouze dva „zkušené plejery“. Zbytek tvořili nováčci nebo hráči, kteří toho doposud moc neodehráli. A podle toho to taky vypadalo…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Frýdlant n.O.     3 : 4

  • G: D.Němec – 2, A.Slaběňák
  • A: A.Slaběňák, T.Kupčík

S: F.Skapka
M.Konvička – T.Kupčík, D.Němec – A.Slaběňák
K.Klementová – P.Gajdušek, J.Babczynski – L.Genzerová

Naprostá tragedie… to bylo na zabalení kufrů a cestu domů 🙂 . Golman nechytil ani rýmu a hráči se pro jistotu raději ani nerozběhli. Všichni jako bychom byli poprvé na zápase. Přesto se nám nějakým zázrakem podařilo náskok soupeře stahovat a kdybychom si poslední gól nevstřelili sami, mohl z toho koukat i bod za remízu.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Střelice    1 : 7

  • G: D.Němec
  • A: A.Slaběňák

S: F.Skapka
M.Konvička – T.Kupčík, D.Němec – A.Slaběňák
K.Klementová – P.Gajdušek, J.Babczynski – L.Genzerová

Tady jsme byli bez šancí. Soupeř lepší ve všem a hlavně měl ve svém středu dva hráče ještě lepší než náš Denis a to rozhodlo. Krásně si to „dávali“ a sypali nám to tam do prázdné, zatímco my jsme se naháněli po mantinelech. A nejenže máme pomalé nohy, máme pomalé ruce tak máme i pomalé myšlení. Že soupeř rozehrává standartku? No a co. Že je hráč sám před naší brankou? No a co. Že florbal je sport o pohybu? No a co…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Syrovice   10 : 2

  • G: D.Němec – 5, A.Slaběňák – 4, L.Genzerová
  • A: A.Slaběňák – 3, D.Němec – 3, M.Konvička, J.Babczynski

S: F.Skapka
M.Konvička – T.Kupčík, D.Němec – A.Slaběňák
K.Klementová – P.Gajdušek, J.Babczynski – L.Genzerová

Museli jsme něco udělat. Prostě a jednoduše jsme asi 10x zopakovali jednoduchý pokyn. V okamžiku, kdy se rozběhne Denis, musí se rozběhnout i Adam a oba musí běžet směrem k soupeřově brance. A po druhé čtverce se chce jen to aby běhali všichni, nejen Kája. A ono to fungovalo. I díky tomu, že soupeř nám nechal dostatek prostoru a tak ti naši dva zkušení plejeři běhali a kromě devíti branek měli ještě spoustu dalších krásných šancí.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – TJ Sokol Zábřeh   4 : 1

  • G: D.Němec – 3, A.Slaběňák
  • A: A.Slaběňák, D.Němec

S: F.Skapka
M.Konvička – T.Kupčík, D.Němec – A.Slaběňák
K.Klementová – P.Gajdušek, J.Babczynski – L.Genzerová

Proč měnit něco co funguje. I v tak „důležitém“ souboji o bronzové medaile 🙂 . Nejlepší zápas dnes. Konečně v pohybu, konečně odbojováno a hle co se nestalo. I po bídných výkonech z úvodu tento zápas při rovnosti bodů třech týmů znamenal nakonec ne bronz, ale stříbrnou odměnu. Ono možná i to, že Trener jen neplácá po zádech a nechválí, pomáhá. Protože pochvala na konci je ta nejdůležitější. A tu největší pochvalu dnes dostali kluci v podobě krásných medailí. Hoši a dívky děkujem a vydržat!!!

V závěrečném hodnocení si ještě Filip odnesl cenu pro třetího nejlepšího golmana a Denis ovládl „kanadu“ a na závěr sezóny dosáhl na zasloužené ocenění!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *