|

Junioři na Prague floorball cupu

Částečně za odměnu ale hlavně v touze po konfrontaci našeho florbalového umění s celky z jiných regionů, strávili junioři poslední víkend v Praze.

Možnost porovnat své umění jsme tedy dostali se dvěma týmy které hrály soutěž stejné úrovně jako my, jen v Jihomoravském a Pražském regionu, jedním týmem patřícím do nejvyššího koše Jihomoravské druhé ligy a na závěr i s výběrem dvou Plzeňských celků hrajících nejvyšší celostátní soutěž juniorů.

Pro nás to byla důležitá prověrka, protože příští sezónu máme a chceme a doufáme, že i budeme hrát druholigovou soutěž i my. Do Prahy s námi odjeli i dva kluci z Frýdku Místku, kteří by nám v naší cestě ve druhé lize rádi pomohli a i pro jejich florbalový růst by to bylo přínosné. Mohli jsme tak do naší hry nasadit důležitý aspekt hry a to nasazování tří pětek. To je naším cílem nejen v juniorech ale ne vždy se nám tyto cíle daří plnit. Do hry zasáhli také oba golmani. Zkušený junior Miki a dorostenec Přema.

Důležité je také to, že cesta, ubytování, volné chvíle mezi zápasy byly jako vždy na velmi vysoké úrovni ze všech stran a my se tak mohli soustředit jen na samotný florbal. A šlo nám to velmi dobře…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Panthers Pohořelice      6 : 0   (4 : 0, 2 : 0)

  • G+A: 1′ D.Svoboda (V.Hlista), 1′ P Klepáč, 3′ V.Pyško (V.Hlista), 9′ P Svoboda, 18′ M.Křenek (B.Rašovský), 28′ M.Křenek (P Svoboda)

S: M.Kalina (25′ P Krpec)
P.Pícha – B.Rašovský, M.Genzer – V.Stráník, A.Fedorčík
D.Svoboda – V.Pyško – V Hlísta, Š.Motyka – P.Klepáč – A.Zlý, P.Svoboda – M.Křenek – O.Pícha

První zápas proti vítězi Jihomoravské skupiny 3.ligy jsme odstartovali parádně. Kluci nabuzení, nažhavení začali zápas v obrovském tempu a na první branku nám stačilo 19 sekund. Druhá branka definitivně určila ráz utkání. Soupeř se zatáhl a bylo na nás, jak si s jejich defenzivou poradíme. Zvládli jsme to velmi dobře a přidali ještě čtyři velmi pěkné branky. Soupeře jsme před naší brankou k ničemu nepustili a tak jsme mohli slavit vítězství po velmi dobrém výkonu.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. –   TROOPERS    1 : 2   (1 : 0, 0 : 2)

  • G+A: 8´ P.Klepáč

S: M.Kalina 
P.Pícha – B.Rašovský, M.Genzer – A.Fedorčík, V.Stráník
D.Svoboda – V.Pyško – V Hlísta, Š.Motyka – P.Klepáč – A.Zlý, P.Svoboda – M.Křenek – O.Pícha

Brzký ranní zápas proti účastníkovi druhé ligy Jihomoravského kraje, která se hraje pro laika těžko uchopitelným košovým systémem, přinesl výborný florbal. Hrálo se rychle, tvrdě ale naprosto fér. Začali jsme výborně a prvních deset minut jsme možná byli i o něco málo lepším týmem. Vytěžili jsme z toho vedení o jednu branku po Kukyho střele. Poté ovšem soupeř přebral otěže a hnal se za vyrovnáním. Bohužel tentokrát to ne úplně stoprocentně vyšlo Mikimu v brance, když mu za záda nejdříve propadl nához z půlky a ani druhá trefa soupeře nebyla z kategorie nechytatelných. Přesto to byl parádní zápas po skvělém výkonu obou týmů. Takových zápasů bychom potřebovali za sezónu aspoň deset…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. –   Slavia Praha    4 : 2   (1 : 0, 3 : 2)

  • G+A: 14´ D.Svoboda (P.Pícha), 16´ D.Svoboda (A.Fedorčík), 29´ P.Klepáč (Š.Motyka), 30´ V.Hlista (D.Svoboda)

S: P.Krpec (25´ M.Kalina)
P.Pícha – B.Rašovský, M.Genzer – A.Fedorčík, V.Stráník
D.Svoboda – V.Pyško – V Hlísta, Š.Motyka – P.Klepáč – A.Zlý, P.Svoboda – M.Křenek – O.Pícha

Soupeř zvučného jména, byť z poněkud odlišného druhu sportu v tradičních sešívaných dresech. Zajímavá konfrontace s druhým týmem tabulky 3. ligy juniorů z našeho hlavního města. Tentokrát jsme se dlouho nedokázali prosadit a protože jsme soupeři dovolili jen minimálně ohrožovat naši branku, byl dlouho nerozhodný stav. Až na konci první a začátku druhé půle se prosadil Davča a zdálo se, že si v klidu dojdeme pro vítězství. nestalo se, stačila jedna neuhlídaná standartka a jeden gól inkasovaný v oslabení a rázem bylo srovnáno. O to víc těší, jak si s touto situací kluci poradili a nejdřív Kuky z otočky na středu hřiště a poté Vašek lehkou tečí doslova vyčarované Davčově akci zajistili příjemné vítězství v tomto nelehkém zápase.

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. –   ATF Plzeň   1 : 4   (1 : 1, 0 : 3)

  • G+A: 9´ D.Svoboda (V.Pyško)

S:  M.Kalina
P.Pícha – B.Rašovský, M.Genzer – A.Fedorčík, V.Stráník
D.Svoboda – V.Pyško – V Hlísta, Š.Motyka – P.Klepáč – A.Zlý, P.Svoboda – M.Křenek – O.Pícha

Čtvrtfinálový zápas proti úspěšnému účastníkovi nejvyšší juniorské soutěže přinesl hektickou podívanou. Možná soupeř nečekal, že až takto mu bude třetiligový soupeř vzdorovat. Kluci to prostě zkusili a odvážně se do soupeře pustili. Dokonce jsme šli i do vedení po Davčově brance. Soupeř však nadále prokazoval své kvality a tak to častěji hořelo u naší branky. Doposud jsme se na tomto turnaji setkávali nejen se skvělými výkony našich soupeřů, ale také rozhodčích. Až jsme si několikrát povzdechl, proč se takto nepíská i v ligových zápasech. Opravdu smekám před výkonem oněch rozhodčích. Tady se to až tak úplně nepovedlo, v klucích rostla frustrace, kterou neřešili tím nejlepším způsobem a soupeř toho náležitě využil. I toto je velké poučení do budoucna a snad nám to v budoucnu pomůže. Není třeba diskutovat o tom, že soupeř vyhrál zaslouženě a ukázal nám, že nejvyšší soutěž není pro nás, to ovšem ani ta třetí nejvyšší. Protože jsme hráli dobrý florbal 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *