|

Hammer Games a 5 hodin v pohybu

Bylo dopředu jasné, že další akce seriálu Hammer Games bude jen pro silné povahy.

Jak to nazval Ondra, tři kladiva opět v akci. Davča s Ondrou přijali výzvu v podobě pětihodinového kroužení na Hostašovické cyklostezce. Davča si k tomu vypůjčil strejdovo nesilničního horáka a Ondra nafasoval turistickou koloběžku. Počasí vyjímečně přálo. Mezi 15 – 20 stupni a neuvěřitelně mírný vítr, to je v této oblasti skutečná rarita. Po lehkém protažení a Davčově výklusu vedle kola 🙂 jsme se postavili na start. Před námi bylo pět hodin jízdy. Samozřejmě Davča využil předností svého stroje s pedály, šlápnul do nich a už ho nebylo. Nakonec tedy zvládl cestu do Jičína 6x a ještě si přidal 3 kilometry k retardéru. Čísly vyjádřeno 120 km. Celou anabázi zakončil slovy: já mám snad dřevěné nohy a na p**el si dlouho nesednu 🙂 .
To Ondrova zadnice na koloběžce netrpěla ale o to víc dostaly zabrat dolní končetiny. Na to, že to byla jeho druhá delší vyjížďka na tomto báječném stroji v životě, si vedl parádně. Sedřený a značně unavený se dopracoval až na metu 89 kilometrů.
Já jsem si tak trochu připadal jako Malíček ze hry o trůny. Neboť tahle akce měla politické pozadí. Doufal jsem, že když konečně nebudu na trati sám, že mě to vyhecuje k lepším výkonům. Neboť čím jsem starší tím hůř se motivuju k tomu abych dřel jako příslušník jednoho nejmenovaného národa. A ono to fungovalo. Parádní začátek a první kolo v nadějném čase. Druhé kolo a stejný průběh. Třetí a furt to samé. Čtvrtý sešup a opět ve stejném čase. Po 70 km drobná krize a nahoru o půl minuty déle. To už jsem ale věděl, že se bude slavit. Poslední kolo na dřeň i se slovním doprovodem a na stém kilometru jsme se potkali s Ondrou a posledních několik minut absolvovali symbolicky spolu. Nádhera, fantazie, bomba.
Ale to nebylo všechno. Kromě několika důchodců na elektrokolech, tří inlajnistů včetně jedné usměvavé slečny jsme na trati 2x potkali neznámé individuum, které při setkání s námi zvedalo palce a jakoby nám chtělo něco sdělit. Při druhém setkání z něj vypadlo Ahooj a asi po kilometru a půl mi došlo, že to byl Dušan převlečený za cyklistu. Když oni ti cyklisti za těmi slunečními brýlemi vypadají stejně… Po dojetí jsme se všichni tři na sebe podívali a tázali se… nebyl to Dušan? Byl… Logicky se tedy i on zařadil mezi účastníky akce a i jemu přistála na konto pěkná řádka bodů… 🙂 🙂 🙂

Ještě jednou. Jste kluci borci. A já vás mám rád…

 1. Davča kolo  120 km
 2. Trener koloběžka  101 km
 3. Ondra koloběžka  89 km
 4. Dušan kolo 20 km

Pořadí Hammer Games

 1. Ondra 106 b
 2. Trener 95 b
 3. Davča 74 b
 4. Ufy 72 b
 5. Márty  49 b
 6. Jezevec  43 b
 7. Krtek  39 b
 8. Dušan 24 b
 9. Tony  22 b
 10. Silvie  21 b
 11. Zdena 18 b
 12. Honza 15 b
 13. Genzy  11 b
 14. Dalibor  9 b
 15. Adam 8 b
 16. Marie  8 b

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *