Ligové soutěže rozlosovány!

Víme tedy s kým se naše týmy utkají, známe zhruba termíny jednotlivých turnajů a podle pořadatele si dovedeme tipnout, ve kterých halách budeme hrát. Samozřejmě už známe i víkendy, ve kterých by se měly uskutečnit naše domácí turnaje. Teď je tedy na sekretářích jednotlivých klubů aby v daných termínech zajistili haly a zadali přesné termíny do Fisu…

Mladší žáci – Moravskoslezská liga mladších žáků

ročníky 2011, 2012 a mohou hrát ročníky 2013, 2014 + dívky ročníků 2010 až 2014
5+1, 2×10 min čistý čas, hraje se turnajovým systémem, kdy se pět týmů sjede k pořadateli turnaje a každý tým odehraje 4 zápasy se zbývajícími soupeři. Nevede se dlouhodobá tabulka ani kanadské bodování.

Náš tým začíná prvním turnajem o víkendu 23.9. – 24.9. v Paskově a našimi soupeři budou týmy Paskova, Torpeda Havířov, Tigers Poruba a Letky. V dalších turnajích se utkáme s týmy Opavy, Českého Těšína, SFK Havířov, Frýdku Místku, Bílovce, Slovanu Havířov, Škorpionů Ostrava, Vítkovic, Horní Suché, Karviné, Orlové, Oder, Rožnova, Krnova, Hlučína či Salibandy Ostravy.
Na domácím „ledě“ bychom se měli představit v říjnu a únoru. Kromě Paskova nás čekají ještě výjezdy do Havířova, Ostravy, Oder a na závěr bonbónek v podobě výletu do Krnova. Kromě dvou domácích turnajů na Čeladné bychom se měli představit na Čeladné i po třetí za pořadatelství Frýdku Místku.

Náš nejmladší ligový tým by měl být složen z části z šikovných loňských přípravkářů soustředěných kolem Denise a z části z mladších žáků ročníku 2011 a šanci dostanou i některé dívky jako třeba Julča či Montana. Nicméně sestava je otevřená všem snaživým a pilným hráčům a hráčkám. Věříme, že i pro rodiče bude tato soutěž výzvou a společně s našimi mladými sportovci vytvoří skvělou partu!!!

Starší žáci – Moravskoslezský přebor starších žáků

ročníky 2008, 2009 a mohou hrát roč. 2010, 2011
3 x 12 min čistý čas
Tuto kategorii čeká letos velmi zajímavá soutěž. 24 účastníků je rozděleno do dvou skupin, ve kterých se v základní části utkají každý s každým jednou. Prvních šest týmů z obou skupin vytvoří skupinu „Moravskoslezský přebor“ a utká se znovu jednokolově mezi sebou o titul v této soutěži. Body ze základní části se nepřenáší! Týmy na 7 – 12 místě obou skupin vytvoří skupinu „Moravskoslezská soutěž“ a stejným způsobem se utkají o titul v této lize. Zajímavé a určitě velmi přínosné. Myslím si, že po delší době se podařilo vymyslet vedení opravdu něco zajímavého…

Náš tým začíná o víkendu 16.9 – 17.9. a to hned domácím turnajem na Čeladné! Soupeřem nám budou týmy Paskova a Karviné. Na dalších turnajích základní části se utkáme ještě s týmy Jablunkova, Frýdku Místku, Slovanu Havířov, Horní Suché, Českého Těšína, Orlové, Petrovic, Domaslavic a SFK Havířov. Po domácím turnaji nás čekají výjezdy do Horní Suché, Č.Těšína, Havířova, Paskova a Stonavy.

Loňské starší žáky opouští pouze trio Tobi, Majk a Štěpán, takže základ máme a měli by jej doplnit noví hráči, kteří byli loni ještě na hraně sestavy a také zájemci z jiných klubů. Věříme, že nás v podání tohoto týmu čeká velmi zajímavá sezóna!!!

Dorostenci – 2. liga dorostenců

ročníky 2007, 2008 a mohou hrát 2009, 20010
3 x 12 minut

Klasická soutěž o jedenácti týmech a se systémem každý s každým 2x. Pro první dva týmy na závěr ještě „Final Four“ společně s prvními týmy z Olomoucké skupiny.
Začínáme o víkendu 23.9. – 24.9. turnajem v Kopřivnici! Soupeřem nám budou týmy Domaslavic a Horní Suché. V dalších kolech se utkáme ještě s Rožnovem, Č.Těšínem, MVILem Ostrava, Krnovem, Vítkovicemi, Kopřivnicí a Letkou.
Domácí turnaj máme v plánu v prosinci a únoru a kromě Kopřivnice se ještě podíváme do Horní Suché,, Těšína, Rožnova a Paskova.

Jestliže to dorostenci měli loni velmi těžké, letos to budou mít ještě těžší. Tým až na Krtka opustila celá první pětka, takže druhá povýší na první a ve druhé dostanou šanci ti nejšikovnější ze starších žáků…

Junioři – 2. liga juniorů

ročníky 2005, 2006 a mohou hrát 2007, 2008
3 x 15 minut!!

Do soutěže se přihlásilo deset týmů a čeká nás tedy devět turnajů klasicky 2x každý s každým. Pro první dva týmy stejná „Final Four“ jako v dorostencích.
Začínáme o víkendu 30.9. – 1.10. v Třinci a soupeřem nám budou týmy SFK Havířov a MVIL Ostrava. Dále ještě vyzveme týmy Vítkovic, Horní Suché, Třince, Slovanu Havířov, Letky, Vikingů Kopřivnice a Krnova. Domácí turnaje nám byly naplánovány na listopad a leden.

Tým opustili po loňské sezóně pouze Davča s Benym. Naopak v kolonce příchodů by se mělo objevit několik zajímavých jmen a tak můžeme čekat zajímavou sezónu…

Muži B – Moravskoslezský přebor mužů
3 x 2 minut

Klasická soutěž s jedenácti tým a dvoukolovým systémem každý s každým. Začínáme 23.9. – 24.9. v Krásném poli. Soupeřem nám budou týmy Slovanu Havířov a MVILu Ostrava. V dalších turnajích narazíme na týmy Frýdku Místku, Vítkovic, Bílovce, Orlové, Pirates Ostrava, Petrovic a Třince. Domácí turnaje vyšly na listopad a leden. K zápasům si zajedeme do Bílovce, Havířova, Třince, Petrovic, Ostavy a Paskova.

Každý měl možnost vyjádřit se ke startům v tomto týmu. Základ by měli tvořit Kutis, Ufy, Miloš, Syrda, Kuba, Márty. Plus dva hráči Áčka a ti z juniorů, kteří třeba nenastoupí za A tým. Ochotu vypomoci vyjádřili také Aleš, Morty, Vojta a Bart. Nejsme žádná inkvizice a nikoho nehodláme upalovat a pokud by si někdo z dalších hráčů vzpomněl, že mu florbal chybí, může se ozvat a domluvíme se na spolupráci…

Muži A – Moravskoslezská liga mužů

3 x 13 minut
Opět klasika s 11 týmy a dvoukolovým systémem. Začínáme víkendem 23.9. – 24.9. za pořadatelství Honey Badgers (nejspíš Paskov?) Soupeři z Jablunkova a Opavy. Dále nás čekají výzvy v podobě Těšína, Gufuně, Tigers, Bazingy, Petrovic, Rožnova, Honey Badgers a Hlučína. Domácí turnaje nás čekají v listopadu a březnu. Za florbalem dále zavítáme do Jablunkova, Opavy, Hlučína a Rožnova. Kromě domácích turnajů bychom se na Čeladné mohli představit za pořadatelství Gufuně.

Tým vytvoří těch několik mužů, kteří nadále pracují na své výkonnosti a trénovat je baví a podstatnou část vytvoří junioři, kteří tak dostanou šanci rozhodnout o své budoucnosti. Věříme, že to bude fungovat…

Na náš malý klub je toho opravdu hodně. Od září do května si každý, kdo bude chtít, může najít v nabitém programu to své. Je to sport, je to zábava a tak se bavme…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *