Ostrava Cup – junioři

Stejně jako v Praze tak i v Ostravě to byla opravdu jízda. Tedy bez většího úspěchu ale v konkurenci opravdu kvalitních soupeřů jsme se rozhodně neztratili. A co je nejvíc potěšitelné, tak především herně.

Po Andrém Fedorčíkovi a Vojtovi Pyškovi se v našem dresu představila i třetí posila do druhé ligy, Patrik Dudek. Všichni tři přicházejí z Frýdku Místku ale všichni je dobře známe už dávno z PFLky z dresu Frýdlantu. Na své kamarády nezapomněl ani Ondra Šimík a přišel si s námi ťuknout. Dali jsme tak dohromady docela zajímavý tým a byli jsme zvědavi, co nám ukáže.

Předvedl toho poměrně dost. Snad jen první soupeř, převážně z Torpeda Havířov nám nedal moc šancí a na jeho rychlost a tvrdost jsme nestačili. O tom, že se poctivá práce vyplácí jsme se přesvědčili v zápase proti Pražskému Olympu. Na začátku sezóny jsme se báli do branky dorostenců nasazovat Přemu a na konci sezóny jsme ho poslali do branky v tomto těžkém zápase. Výsledek? Čisté konto. Samozřejmě pomohl mu perfektní výkon celého týmu ale Přema to zvládl parádně. Proti Bohumínu bylo možná nejtěžší soupeře známého z ligy nic nepodcenit a i v takovémto zápase hrát naplno.  Povedlo se. Po Torpedu další finalista turnaje a další soupeř z nejvyšší soutěže, Ostravské ČPP. Prohráli jsme, ale až po velkém boji a nejvíc určitě potěšilo, že jsme se jen nevozili na očekávaném kolotoči ale hráli jsme odvážně a útočně a soupeř musel zabrat. I diváci byli, byť po prohraném zápase, s našim výkonem spokojeni 🙂 . V úvodním zápase jsme narazili na tým z Dvora Králového. Naprosto neznámý soupeř, který ale ukazoval v předchozích zápasech, že ho zdobí excelentní střelba. Bylo to neskutečné drama s velkým příběhem. Pět minut před koncem inkasujeme na 1:2, stahujeme hru na dvě pětky, vytváříme si enormní tlak, odvoláváme golama a sedmnáct vteřin před koncem srovnáváme na 2:2. Euforie, radost. Buly, nepohlídaný hráč, střela „zpoza“ půlky, morda jak cyp, tyč tyč záda golmana a vteřinu před koncem KO. Po radosti slzy smutku a ve tvářích zklamání. I takový je sport. Dobrý turnaj, dobrá parta, dobrá hra ale konec bolí…

V pátek dva, v sobotu sedm a v neděli jeden. Tolik zápasů ve třech kategoriích jsem na Ostrava Cupu stihnul. A řeknu vám, že je to na knihu. Pět minut po malých „capartech“ v elévcích stát na střídačce juniorů a sledovat tu mužskou řežbu a poté přejíždět na starší žáky, kteří už něco umí ale pořád je tam ještě dlouhá cesta… Já si to užil i na dva rohlíky a džus z Kauflandu. A nadchla mě atmosféra. Dýchly na mě staré časy, kdy jsme jako klub drželi pohromadě, navzájem si fandili a podporovali se. Díky všem za to…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – IBK Global Elite      1 : 6

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Olymp Praha     3 : 0

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1.SC Bohumín 98´   5 : 1

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava      3 : 7

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – T.B.C  Králův Dvůr     2 : 3

Reprezentovali nás:
M.Kalina, P.Krpec
B.Rašovský (0+1), P.Pícha (1+0), A.Fedorčík (1+1), M.Genzer (2+0), V.Stráník (0+0)
D.Svoboda (4+1), O.Šimík (1+1), V.Hlista (1+1), Š.Motyka (0+2), P.Klepáč (1+1), P.Dudek (1+0), P.Svoboda (1+0), M.Křenek (1+0), A.Zlý (0+1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *