Áčko mužů zažilo věci roky nepoznané

Dnešní úvodní turnaj mužů v šesté lize byl takovou reminiscencí na naše začátky v mužských soutěžích. Dva zápasy, šest bodů a skóre 27 : 2.

Početná střídačka plná mladých tváří. Mezi nimi „tři veteráni “ ve věku okolo 23 let a Dušan. Po letech těžké defenzivy jsme si zase jednou užili naši herní převahu, tentokrát okořeněnou i o střeleckou produktivitu. Možná se někteří soupeři i lehce divili naši velké radosti při jasných výsledcích, ale kdyby znali souvislosti, nedivili by se.
Přestože se nejednalo o náš domácí turnaj, přišlo nás na Čeladnou podpořit několik skalních fandů a ti si s námi mohli užít dostatek radosti ze vstřelených branek.
První zápas nám v úvodu hodně ulehčil soupeř z Jablunkova. Po 19 vteřinách jsme byli svědky tradičních zkřížených rukou v podání jednoho z rozhodčích a Ondra Šimík svůj první zápas mezi muži okořenil proměněným nájezdem. Potom jsme se dlouho nemohli prosadit a dost netradičně nám pomohly přesilovky v závěru třetiny. To nám dalo klid na florbalky a v každé další třetině jsme přidali po třech brankách. Samozřejmě největší gólový přínos se čeká od první pětky ale dnes se skvěle prezentovaly všechny tři formace, což je nejpozitivnější zprávou. Další skvělou zprávou bylo to, že Kutis ve 41 ligovém zápase v našem dresu vychytal první čisté konto. Prožil s námi nejtěžší výsledkové roky a tak jsme za něj a jeho nulu jistě všichni rádi.
První třetina druhého zápasu vůbec nenasvědčovala, že by se mohlo zrodit jedno z nejvyšších ligových vítězství v kategorii mužů. Soupeř po naší hrubce šel dokonce do vedení a nám vyšel opět až závěr třetiny. Přispěl k tomu i Andrého gól z tlaku v oslabení 🙂 . Druhá a třetí třetina už byla jednoznačnou záležitostí našeho týmu a brankostroj nešlo zastavit. A opět se prosazovaly všechny řady. Ondra Šimík a Adam vstřelili symbolicky oslavili hattricky (stejně jako Kuky v zápase prvním) ale hlavně jsme se zase jednou po turnaji mohli všichni usmívat. Ne, že by bylo hotovo, výsledky samozřejmě nelze přeceňovat a všichni musíme ještě přidat! Sezóny bude náročná…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FbC Coyotes Jablunkov     9 : 0   (3:0,3:0,3:0)

  • G: P.Klepáč – 3, O.Šimík – 2, A.Polách, A.Zlý, B.Rašovský, V.Pyško,
  • A: P.Pícha – 3, P.Dudek – 2, O.Šimík, P.Klepáč, V.Hlista

S: J.Kutěj
V.Pyško – A.Fedorčík, M.Genzer – D.Pícha, V.Stráník
P.Klepáč – O.Šimík – P.Pícha
P.Dudek – B.Rašovský – A.Zlý
O.Polách – A.Polách – V.Hlista

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – SK. P.E.M.A Opava B     18 : 2   (3:1,8:1,7:0)

  • G: A.Polách – 3, O.Šimík – 3, O.Polách – 2, P.Klepáč – 2, V.Pyško – 2, V.Hlista, M.Genzer, P.Pícha, A.Zlý, A.Fedorčík, D.Pícha
  • A: V.Hlista – 4, O.Šimík – 2, A.Polách, O.Polách, P.Klepáč, V.Pyško, P.Pícha, A.Zlý, B.Rašovský

S: M.Kalina
V.Pyško – A.Fedorčík, M.Genzer – D.Pícha, V.Stráník
P.Klepáč – O.Šimík – P.Pícha
P.Dudek – B.Rašovský – A.Zlý
O.Polách – A.Polách – V.Hlista

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *