Junioři vstoupili do druholigové sezóny vítězstvím a remízou

Jako poslední se zahájení své soutěže dočkali junioři. Dnes na ně v Třinci čekal starý známy soupeř z Karviné a také nabuzený MVIL Ostrava.

Do místa startu B7 jsme se vydali se 14 hráči a 2 brankáři. A protože momentálně mají junioři nejdelší herní čas ze všech našich týmů, ukázalo se to jako nezbytné. Oba zápasy byly fyzicky náročné a tak jsme byli opravdu rádi, že s námi „bez remcání“ odcestovali i náhradníci a spolu s ostatními vytvořili perfektně fungující tým.

Proti záloze SFK Havířov jsme měli přece jen více ze hry a po celou dobu těžili z naší převahy. Už začátek se velmi povedl a dvě rychlé branky nám daly klid na florbalky. I jedinou komplikaci v podobě snížení na 2:1 jsme zvládli na výbornou a do minuty jsme znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Nicméně soupeř stále kladl tuhý odpor a definitivu nám tak dal až třetí Šímův gól v závěru druhé třetiny. Šíma dnes skvěle reagoval na přesun do druhé pětky a čtyřmi brankami potvrdil naše domněnky, že by mu to mohlo vyhovovat. Celý druhý útok dnes fungoval parádně stejně jako celý tým. Závěr poslední třetiny už patřil zcela nám a proti oficiálnímu zápisu musíme jen říct, že pátou branku z přesilovky vstřelil Ondra, nikoli Pepé. Takže vstup do soutěže se povedl na jedničku

Druhý zápas proti MVILu začal úplně jinak. Byť jsme to čekali, nedokázali jsme se v počátku přizpůsobit extrémně rychlé a důrazné hře soupeře. Po dvou minutách už to bylo 0:2 a my na hřišti neexistovali. Ale v té chvíli se ukázala síla týmu, dokázali jsme se do zápasu vrátit a byli jsme svědky neskutečné přestřelky, kdy se oba týmy doslova přetahovali o vedení v zápase. Obrovské tempo, nasazení a krásné akce to byly devizy obou týmů. Rozhodovaly i speciální formace, když soupeř využil hned čtyři přesilovky a i my byli 2x úspěšní. Tady je ale třeba zmínit, že rozhodčí nám upřeli dva jasné samostatné nájezdy, zvláště ten v poslední minutě zápasu byl jako z učebnice a tak úplně nerozumíme tomu, proč ne. Vysvětlení jednoho z rozhodčích beru a chápu ovšem co v té chvíli dělal druhý muž s píšťalkou je nám záhadou… Ale i s tímto jsme se vyrovnali více než dobře a je třeba sportovně uznat, že tomuto krásnému zápasu nakonec remíza slušela a prohrát si nezasloužil ani jeden tým.

Výborný vstup do soutěže máme za sebou a těšíme se na věci příští…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Havířov B     7 : 1   (3:1,1:0,3:0)

  • G: Š.Motyka – 4, P.Dudek, O.Šimík, P.Pícha
  • A: A.Zlý – 2, Š.Motyka, A.Fedorčík, M.Genzer, O.Šimík

S: M.Kalina
V.Pyško – A.Fedorčík, M.Genzer – V.Stráník, T.Křenek
P.Pícha – P.Klepáč – O.Šimík
Š.Motyka – A.Zlý – P.Dudek
Š.Blabla – P.Svoboda – V.Hlista

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. MVIL Ostrava    7 : 7   (2:3,3:1,2:3)

  • G: M.Genzer – 2, P.Klepáč – 2, V.Hlista, Š.Motyka, P.Dudek
  • A: M.Genzer – 2, O.Šimík, P.Pícha

S: M.Kalina
V.Pyško – A.Fedorčík, M.Genzer – V.Stráník, T.Křenek
P.Pícha – P.Klepáč – O.Šimík
Š.Motyka – A.Zlý – P.Dudek
Š.Blabla – P.Svoboda – V.Hlista

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *