Fyzicky náročná sobota juniorů

Dlouhý a náročný výjezd do Krnova skončil ziskem tří bodů do tabulky. Bylo to dnes ale výjímečně těžké…

Program soutěže si pro nás totiž přichystal dva zápasy po sobě s minimální pauzou. Což při tříminutových pauzách mezi třetinami není zrovna šťastné řešení. Odehrát v podstatě devadesátiminutový zápas. A nebylo to dnes naposledy. Bohužel.
Další komplikací byl prázdninový víkend a s tím spojené oslabení týmu. Při vědomí, že nás čeká náročný turnaj, museli jsme do hry povolat i Strnyho. Skvělý gólman, jehož kariéru v brance brzdí zdravotní komplikace, tak dnes absolvoval po dvou trénincích první zápasy v poli v životě!!! Rovněž dostal příležitost čtvrtý z našich dorostenců, Majk, pro kterého to byl první zápas za juniory. No a nedostatek obránců jsme byli nuceni vyřešit přeřazením Krtka na tento post. Musím ale všechny pochválit, nelehkou situaci ale zvládli se ctí!

Proti favoritovi celé soutěže, týmu Třince, jsme nezačali vůbec dobře a brzy po úvodním buly inkasovali. Na Krtkovo vyrovnání reagoval soupeř dalšími dvěma góly. Tady ale kluci ukázali velkou sílu, dokázali se z nepříznivého stavu oklepat a druhá třetina patřila nám. Srovnali jsme hru i stav. I v poslední třetině jsme dobrým výkonem drželi dlouho šanci na body, bohužel chyba v oslabení poslala do vedení soupeře a v závěrečné power play už jsme jen inkasovali potvrzovací branku. Pokud se budeme bavit jen o herní stránce, nelze soupeři prakticky nic vytknout, kompletní tři pětice předváděly výborný florbal. O jiných věcech se bavit netřeba. O to je cennější, že i v takto těžce skládané sestavě jsme dokázali být konkurence schopným týmem.

Tento náročný zápas však na klucích zanechal znatelné stopy a krátká přestávka před druhým zápasem nestačila. První třetinu jsme ještě zvládli excelentně. Na rozdíl od soupeře jsme své šance dokázali proměňovat a pět branek bylo krásným obrazem naší hry. Bohužel o pátou branku jsme rozhodnutím rozhodčích přišli. Ještě musím říct, že při pohledu do zápisu by se mohlo zdát, že šlo o tvrdé utkání za hranou pravidel. Podle mně tomu tak nebylo a v paměti máme mnohem tvrdší a zákeřnější zápasy, ve kterých se takto tvrdě netrestalo. V tom aby se čert vyznal. Druhá třetina už se nám tolik nepovedla. Síly rychle ubývaly, přestali jsme vyhrávat souboje, starty na míček byly pomalé a i díky tomu jsme začali spoléhat na individuální výkony, což nebylo dobré. Třetí třetina už vůbec nebyla povedená. V podstatě se jednalo o nácvik hry v oslabení. Tady je ale hráčům dát kredit, že tuto zkoušku i díky velké obětavosti a bojovnosti nakonec zvládli a dokázali ještě přidat i nějaké ty branky. Byly to dnes těžce vydřené body…

 

FBC TJ Sokol Frenštát P.R. – FBC Intevo Třinec      3 : 5    (1:3,2:0,0:2)

  • G: P.Svoboda. P.Pícha, V.Hlista
  • A: Š.Motyka – 2

S: M.Kalina
V.Pyško – V.Stráník, M.Genzer – P.Svoboda
O.Šimík – P.Klepáč – P.Pícha
Š.Motyka – A.Zlý – V.Hlista
Š.Blabla – M.Strnadel – M.Tkáč

 

FBC TJ Sokol Frenštát P.R. – FAT PIPE TJ Slovan Havířov     8 : 2    (4:0,2:1,2:1)

  • G: V.Hlista – 3, M.Genzer – 2, O.Šimík, V.Stráník, Š.Motyka
  • A: Š.Motyka – 2, A.Zlý – 2, P.Svoboda, O.Šimík

S: M.Kalina
V.Pyško – V.Stráník, M.Genzer – P.Svoboda
O.Šimík – P.Klepáč – P.Pícha
Š.Motyka – A.Zlý – V.Hlista
Š.Blabla – M.Strnadel – M.Tkáč

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *