Mladší žáci se představili doma

Doma, tedy na Čeladné, před zraky svých rodinných příslušníků i početně pěkně zastoupených starších spoluhráčů z klubu.

Nebyl to vůbec jednoduchý turnaj, neboť los nám určil hned tři soupeře, kteří jsou momentálně o jeden až dva parníky před námi. Pouze v jednom zápase jsme tak narazili na soupeře obdobných parametrů. Přesto všechny čtyři zápasy i dění okolo přineslo spoustu potřebných informací. Jako třeba že ke sportu patří i zodpovědnost. Zodpovědnost za to, že si do batohu zabalím tu výbavu, kterou na zápasy potřebuju. Zodpovědnost za to, že když mám být někde v tolik a tolik, tak tam prostě jsem. A těch věcí je mnohem víc a je třeba říct, že si kluci a děvčata postupně zvykají na dění ve sportovním klubu, nikoli ve školním kroužku.

Proti prvnímu soupeři z SFK Havířov jsme úplně zapomněli, co jsme se na minulém turnaji naučili. Že bez pohybu, chtění a nasazení se budeme jen koukat na to, jak míčky padají do naší branky. A že když vážím 15 kilo a budu střílet z půlky nebo od mantinelu, že to k brance ani nedoletí. Je potřeba se dostat blíže k brance, třeba tak, jak padl náš jediný, ale pěkný gól.

Podle průběhu předcházejících zápasů na turnaji jsme si věřili, že bychom si proti Těšínu mohli více zahrát i směrem dopředu. Povedlo se a soupeře jsme po celý zápas svírali před jeho brankou a před tu naši jsme jej pustili jen na výjimečné výlety. Vedení 1:0 z první třetiny se nám podařilo pěknými góly navyšovat v třetině druhé a hráči a hráčky tak po zápase ochutnali radost z vítězného zápasu. Ukázalo se, že když dostaneme čas a prostor, máme záblesky… 🙂

Proti Opavě jsem se fakt bál. Protože to byl dnes nejlepší tým na turnaji, který přehrával všechny soupeře. Pokud bychom předvedli výkon z prvního zápasu, tak jsme mohli očekávat tak 15 míčků v naší brance. To co jsme ale předvedli v prvních 15 minutách zápasu byl doslova heroický výkon. Kluci si vzali k srdci slova o pohybu i bojovnosti a s úžasnou zarputilostí vzdorovali soupeři. K tomu předvedla fantastický výkon v brance naše gólmanka. Při Denisově krásném srovnání stavu na 1:1 propukla v hale euforie. Tu ale soupeř ve druhé půli a hlavně v závěru zápasu utnul a dokráčel si k vysokému vítězství.

Na závěr nás čekalo Torpedo. To, od kterého jsme minule schytali desítku. To Torpedo, jehož hráči nám v našich předchozích zápasech moc hezky fandili. Na hřišti s námi neměli ale slitování a stačilo jim 5 vteřin na první branku. A přicházely další a další a o poločase to vypadalo na ručník. Bylo potřeba vytáhnout plán B a o přestávce za stavu 0:6 dostali hráči informaci, že mají možnost dosáhnout na dvě dílčí vítězství v zápase. První za vstřelení branky a druhé za neobdržení desítky. A hned bylo o náboj postaráno a hned se bylo na hřišti na co dívat i z naší strany. První podmínku jsme splnili hned 2x a to díky tomu, že Denis předvedl svoje umění s míčkem a florbalkou a proměnil s jistotou a krásně dvě trestná střílení!!! O ten druhý se zasloužili všichni, včetně střídajícího golmana Filipa a tu desítku jsme jim nedovolili. Po zápase se tak celkem paradoxně radovaly oba týmy. A vo tom to je… 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Havířov    1 : 6   (0:4,1:2)

  • G: O Skapka
  • A: A.Gerlich

S: H.Drozdová (11´ F.Skapka)
J.Gajdušek – Š.Pala, A.Gerlich – D.Němec – O.Skapka
J.Ťuláková – I.Vojtěch, T.Pindur – J.Poledník – A.Slaběňák
M.Kocián, M.Káňa

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Český Těšín   4 : 0   (1:0,3:0)

  • G: O Skapka, A.Gerlich, T.Pindur, D.Němec
  • A:

S: H.Drozdová 
J.Gajdušek – I.Vojtěch, A.Gerlich – D.Němec – O.Skapka
J.Ťuláková – M.Kocián, Š.Pala – J.Poledník – A.Slaběňák
T.Pindur, M.Káňa

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – P.E.M.A Opava   1 : 7   (1:1,0:6)

  • G: D.Němec
  • A: A.Slaběňák

S: H.Drozdová 
J.Gajdušek – I.Vojtěch, A.Gerlich – D.Němec – O.Skapka
J.Ťuláková – M.Kocián, Š.Pala – J.Poledník – A.Slaběňák
T.Pindur, M.Káňa

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Torpedo Havířov   2 : 9   (0:6,2:3)

  • G: D.Němec – 2
  • A:

S: H.Drozdová 
J.Gajdušek – I.Vojtěch, A.Gerlich – D.Němec – O.Skapka
J.Ťuláková – M.Kocián, Š.Pala – J.Poledník – A.Slaběňák
T.Pindur, M.Káňa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *