Junioři „doma“ na jedničku!

Na Čeladné nás dnes čekal v roli soupeře dvojnásobný vítěz 2. ligy z minulých let z Kopřivnice a juniorská záloha prvoligového týmu Letky.

Zejména první zápas proti Vikingům přinesl napínavou podívanou, kterou jsme zvládli na podtrženou jedničku a v nasazeném tempu jsme pokračovali i ve druhém zápase a domácí představení přineslo krásných šest bodů do tabulky.

Rychlé, tvrdé a fyzicky náročné utkání proti Vikingům pod vedením výborných rozhodčích. Vskutku je to hned jiný sport, když pískají rozhodčí, kteří chtějí pískat, umí to a vy jim jejich výkon věříte. Navíc nejsou arogantní a dokáží komunikovat. Potom ten florbal jinak baví. Začali jsme výborně, a hned po půl minutě se jako vždy velmi agilní Kuky prosadil poprvé. Oba týmy byly silné na míčku, a dokázaly rychle přecházet do protiútoků. My jsme si ale dokázali soupeře dobře rozebírat a do žádných větších šancí jsme je nepouštěli. I druhou třetinu jsme začali luxusně a soupeř zabránil Ondrově šanci jen za cenu faulu, za který bylo nařízené trestné střílení, které sám Ondra parádně zakončil. Ve druhé třetině byl ale soupeř aktivnější a občas nás hodně zavíral na naší půlce. Perfektní defenzivou jsme soupeře nenechali zdramatizovat zápas a do třetice skvělý vstup do třetina a Vojtou využitá přesilovka nám dala čtyřbrankový náskok. Soupeř se do konce zápasu dokázal prosadit jen jednou jedinkrát a tak jsme po výborném výkonu proti kvalitnímu a těžkému soupeři brali cenné vítězství. Určitě pomohlo kvalitnější nastavení do zápasu i některé dost zásadní změny v sestavě…

Před druhým zápasem bylo důležité udělat si pořádek v hlavě, což se povedlo a góly se do soupeřovy sítě sypaly jako brambory do pytle. Ale ne že by Letka byla odevzdaná, kluci bojovali ale naši rozjetou mašinu nemohli zastavit. Zastavili jsme se sami ve druhé třetině, kdy jsme si vyzkoušeli trochu jinou taktiku. Do třetí třetiny jsme nasadili do branky Přemu a vrátili se zpět k původnímu stylu. Bylo to za rozhodnutého stavu občas těžké udržet pozornost a tak se z naší střídačky občas ozývaly pokyny jako na mladších žácích 🙂 tedy hlavně ty o tom pohybu…

Jedinou vadou na kráse tak bylo Vaškovo zranění, a sen hrát na tři kompletní pětice skončil už po sedmi minutách prvního zápasu. Jinak to byl dnes parádní týmový výkon všech hráčů !!! A je třeba poděkovat i soupeřům za fér hru a rozhodčím za výborné výkony! No a v neposlední řadě i Ríšovi a Ondrovi s Ufym, kteří při dnes výjímečně zaskočili za rodinu Klementovic u pořadatelského stolku.

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Vikings Kopřivnice    4 : 1    (2:0,1:0,1:1)

  • G: P.Klepáč – 2, O.Šimík, V.Pyško
  • A: V.Pyško, O.Šimík

S: M.Kalina
V.Pyško – P.Dudek, P.Klepáč – O.Šimík – P.Pícha
A.Fedorčík – P.Svoboda, Š.Motyka – M.Křenek – A.Zlý
V.Stráník – T.Křenek, Š.Blabla – V.Hlista – M.Genzer

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Letka Toman Finance Group     14 : 1    (9:1,1:0,4:1)

  • G: Š.Motyka – 3, V.Pyško – 2, O.Šimík – 2, M.Křenek – 2, A.Zlý, P.Pícha, P.Klepáč, V.Hlista, A.Fedorčík
  • A: M.Křenek – 3, P.Svoboda – 2, P.Klepáč – 2, Š.Motyka – 2, A.Zlý – 2, P.Dudek, A.Fedorčík, V.Pyško

S: M.Kalina (31´ P.Krpec)
V.Pyško – P.Dudek, P.Klepáč – O.Šimík – P.Pícha
A.Fedorčík – P.Svoboda, M.Křenek – Š.Motyka – A.Zlý
T.Křenek, Š.Blabla – V.Hlista – M.Genzer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *