Mladší žáci reprezentovali ve Stonavě

A byly z toho dnes nakonec dvě vítězství a dvě porážky a pomyslné třetí místo v dnešním turnaji.

Ufff ale jde to z tuha. Po výkonu v třetím zápase jsem měl pocit, že jsme trénovat začali včera, ne před půl rokem. A jsem úplně konsternován naší neschopností pohybu. Florbalové dovednosti jdou stranou, ty prostě mohou jít tréninkem nahoru ale jestliže jsme schopni se rozběhnout jen na slovní vyžádání… tolik tedy kritické okénko na úvod 🙂 Já vím, není to ohledně pohybu a chtění se mnou jednoduché…

Poprvé se nám podařilo dostat na turnaj prakticky kompletní kádr a tak jsme mohli hrát na dvě obrany a tři útoky. Další argument k tomu, že sil bylo dost a hýbat se po hřišti všemi směry neměl být problém.

Jako první se nám postavilo do cesty Vítkovické Tornádo, které mělo ve svém kádru taky několik mrňousků. Odveta za porážku z předchozího zápasu se nám povedla hlavně díky tomu, že jsme větší část zápasu strávili na soupeřově půlce a párkrát se nám povedlo i pěkně trefit míček.
Frýdek Místek už minule ukázal, že má velký náskok, i dnes byl nejlepším týmem na turnaji. My jsme s ním dokázali dobře odehrát pouze poločas, ve druhé půli se nám soupeře uchodit nepodařilo.
Zápas proti Škorpionům z Ostravy byl naprosto depresivní, zoufalý a tragický. Z naší stránky. Prostě nepochopím, že po mnou vstřelené brance jsem schopen vyvinout rychlost 45 km za hodinu a když na mou branku běží 5 soupeřů s míčkem, vytáhnu to na průměr tak maximálně pět kilometrů za hodinu. Je mi to prostě šuma fuk, ať se stará golman, já  jsem tu přece od střílení branek… Soupeř nám vstřelil pět branek. No vstřelil. Musel vstřelit. Protože jednu jsme si dali pro jistotu sami a na tři (!!!) jsme soupeři namazali tak, že by se naše přípravka musela stydět. Já vím, že se musí hlavně chválit, ale za mně je lepší pojmenovávat věci pravými jmény. A tohle se fakt nepovedlo. Mi vůbec nevadí porážka, mi vadí, že jdu dělat sport a nesportuju.
No alespoň v posledním zápase si to děcka vyžehlily 🙂 . Ale až ve druhém poločase. Ten první jsme prohráli a před branku soupeře se prakticky nedostali. O přestávkové pauze jsme si prostě řekli, že takhle už to nejde a jdeme ten zápas vyhrát. Povedlo se. Najednou jsme měli tlak, šance a konečně si udělali radost i nějakými góly. Tak nakonec to ještě vyšlo i na to třetí místo ale my chceme víc. My chceme být rychlí, akční, bojovní, florbaloví a chceme, aby naši rodiče na tribuně nemuseli už nikdy volat… začněte už něco hrát…

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SC Vítkovice       5 : 2   (2:1,3:1)

  • G: O.Skapka – 2, V.Bačová, A.Gerlich, Š.Pala,
  • A: V.Bačová, D.Němec, J.Ťuláková

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Frýdek Místek      0 : 6   (0:1,0:5)

  • G:
  • A:

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Škorpioni Ostrava       3 : 5   (1:3,2:2)

  • G: D.Němec – 2, A.Gerlich
  • A: J.Gajdušek, D.Němec

 

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – Tigers Poruba       3 : 1   (0:1,3:0)

  • G: O.Skapka, V.Bačová, J.Poledník
  • A: J.Gajdušek, J.Poledník, O.Skapka

S: H.Drozdová
J.Ťuláková – I.Vojtěch, J.Gajdušek – Š.Pala
O.Skapka – J.Poledník – V.Bačová, A.Gerlich – D.Němec – A.Slaběňák, M.Kocián – M.Káňa – T.Pindur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *