Muži v Návsí doslova vydřeli šest bodů

Sobotní odpoledne a večer patřil našemu Áčku mužů, které v obřím betonovém komplexu v Návsí u Jablunkova čekaly dva těžké duely.

I dnes se potvrdilo, že v této soutěži není jednoduchých soupeřů a přestože nás čekali soupeři momentálně obývající spodní polovinu tabulky, čekali jsme těžké zápasy. A ty opravdu přišly.

Houževnatý soupeř z Hlučína plný statných chlapů nás dlouho držel mimo dostřel své branky a tak jsme se prvního gólu dočkali až v úvodu druhé třetiny z přesilovky. Bohužel jsme si potom dvakrát za sebou sami zkomplikovali situaci před vlastní brankou a soupeř toho využil. Naštěstí se brzy poté typicky od mantinelu prosadil Matty. Nicméně boj pokračoval do posledních vteřin zápasu. Soupeř sáhl i ke hře bez brankáře ale v tom momentu se ukázala prospěšná Jezevcova bojovnost zakončená přesnou střelou do prázdné. Náročný zápas…

Ve druhém zápase proti Ostravské Bazinze se nám vedlo ještě hůře. Už při prvním zápase nám tito kluci sebrali body za remízu, kterou si vystříleli v samotném konci zápasu a dnes nás zlobili už od úvodu. Tři góly z předbrankového prostoru a jedna plachta z půlky v naší síti. Poprvé jsme srovnávali z přesilovky, na 2:3 snižovala posila z Béčka Ufy ale rána pět vteřin před koncem druhé třetiny nás srazila hodně dolů. Naštěstí kluci pochopili, že sedět s hlavou sklopenou jak zmoklé kury nám nepomůže a třetí třetina v našem podání byla takovou malilinkou reminescencí na včerejší tornádo v podání našich mladých hokejistů. Sedm minut před koncem Šíma snižuje, o 23 sekund později zakončuje Patrik výlet z obrany a srovnává a pět minut před koncem rychlý útok zakončuje Ondra Šimík a dokončuje obrat. Soupeř to samozřejmě nezabalil a tak poslední minuty byly značně hektické. Ale i díky velké bojovnosti jsme si tentokrát tři body nenechali vzít. Díky patří za skvělý zápas i soupeřům a také rozhodčím, kteří si nepotřebovali pomáhat arogancí, byli komunikativní a byť nastavili benevolentní laťku tak naprosto jasnou a čitelnou pro obě strany.

Bylo to dnes hodně těžké a máme pořád před sebou ještě spoustu práce ale můžeme být dnes lehce spokojeni. Důležité bylo, že dnes k oporám patřili oba brankáři a střelecky i herně se prosazovaly všechny tři formace…

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Hlučín      3 : 1     (0:0,2:1,1:0)

• G: P.Pícha, M.Křenek, A.Zlý
  • A: B.Rašovský, D.Pícha,