Junioři si v Kopřivnici vybojovali „titul“!

Dnešní zápasy na půdě našeho nejbližšího souseda byly doslova reklamou na florbal. No dobře, tak reklamou na regionální mládežnický florbal 🙂

Dva těžcí, kvalitní, namotivovaní a odhodlaní soupeři. Výborní rozhodčí, kteří k tomu, aby zápasy výborně odřídili, nepotřebovali aroganci a pocit nedotknutelnosti. A k tomu odhodlaný tým se Sokolem ve znaku…
Předzápasová situace nebyla nejjednodušší. Zdravotní problémy, docházkové problémy, srdeční problémy. Nakonec se nám podařilo dát dohromady dvě pětice juniorů s brankářem. Ty jsme doplnili o dva hráče a jednoho brankáře v dorosteneckém věku. Vyšel z toho zajímavý mix, proti kterému se představily tři kompletní pětice domácích.
A byl to neuvěřitelný zápas. Rychlý, důrazný, plný soubojů i pěkných akcí. Soupeř byl v první třetině určitě aktivnější a nebezpečnější… ale první třetina skončila 2:0 v náš prospěch. Ty dva góly jsme prostě ubojovali. Produktivita, to byl hlavní strůjce našeho úspěchu v tomto zápase. Protože soupeř byl opravdu velmi nebezpečný a nezastavilo ho ani naše vedení 3:1. Dokázal srovnat i díky dvěma šťastným gólům. V závěru druhé třetiny se nám znovu podařilo dostat do vedení abychom svůj tlak korunovali dalšími dvěma góly. Na jednom z nich se podílel i náš golman asistencí. Soupeř ale bojoval až do konce a tak to bylo neskutečné drama. A přestože to bylo velmi vypjaté utkání, i díky opravdu kvalitnímu a jasnému způsobu řízení hry oběma rozhodčími, odehrál se tento zápas pouze s jedním vyloučením na každé straně. Zápas, který měl kvalitu na všech třech stranách. A my jej zvládli. Stálo to hodně sil ale stálo to za to.

Druhý zápas proti záloze juniorského extraligového SFK Havířov byl snad ještě náročnější. Kádr neměli početnější než my, ale posílení o dva borce z extraligy předvedli neskutečný výkon. Zejména hráč s číslem 9 na hřišti kraloval. I tento vypjatý souboj jsme díky nezměrné obětavosti, přístupu a kvalitnímu výkonu, zvládli. I díky opět fantastické první třetině. Vyrovnaný souboj jsme ozdobili v průběhu dvěma brankami a třetí přidali dvě vteřiny před koncem z téměř nulového úhlu. Jenže soupeře to nemohlo zastavit a předvedl skvělou stíhací jízdu. Na snížení na 3:2 jsme dokázali do půl minuty odpovědět a na další snížení ze strany soupeře jsme reagovali hned dvěma brankami. Chybou při rozehrávce jsme naopak vrátili do souboje o body soupeře i my. Poslední třetina přinesla úžasnou podívanou. Borci na obou stranách jeli hranu. A když jsme přidali sedmou branku, soupeř na nic nečekal a 4 minuty před koncem odvolal golmana. A to bylo peklo. Neuvěřitelný kolotoč před naší brankou a z naší strany 2x netrefená prázdná brána skončila míčkem v naší síti. Buly, soupeř na míčku, znovu odvolává golmana a tentokrát Šíma po nezištné Pepého přihrávce petelicí trefuje prázdnou branku. Buly, znovu soupeř na míčku, znovu odvolaný golman a znovu peklo před naší brankou končí míčkem v naší brance. Dvě minuty do konce je ještě strašně dlouhá doba. Další odvolání golmana a specialista na střely do prázdné, Šíma definitivně dává razítko na neskutečný zápas.

Co to znamená pro tabulku? Dva zápasy před koncem už nemůžeme být dostiženi a vítězíme ve druhé lize juniorů. Neuvěřitelná cesta. Loni tenhle tým ovládl třetí ligu a postoupil výš. I o patro výš tento tým uspěl. Malý, sotva znatelný, krůček pro florbalové dění ale doslova skok pro náš oddíl. Takové razítko na to, že s mládeží to opravdu umíme a z toho mála co máme, dokážeme „něco“ vytvořit. Samozřejmě si uvědomujeme, že před námi je ještě strašná spousta lepších týmů ale… jestli vyhrajete okresní přebor nebo mistrovství světa je vlastně jedno. Protože jste vyhráli, protože jste něco dokázali a proto přece sport všichni děláme. Z chyb a porážek se učíme a z vítězství se radujeme 🙂 .

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Vikings Kopřivnice          6 : 4     (2:0,2:3,2:1)

• G: V.Hlista – 2, M.Genzer, O.Šimík, Š.Motyka, A.Zlý
  • A: O.Šimík, A.Zlý, P.Pícha, M.Kalina

S: M.Kalina
M.Genzer – V.Stráník, Š.Motyka -P.Pícha – A.Zlý
V.Pyško – A.Fedorčík, O.Šimík – P.Klepáč – V.Hlista
T.Křenek, Š.Blabla

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – 1. SFK Havířov B         9 : 6     (3:0,3:4,3:2)

• G: Š.Motyka – 4, V.Hlista – 2, A.Zlý, O.Šimík, P.Pícha

S: M.Kalina

Jeden komentář

1. I pro fanoušky to byla pěkná podívaná plná krásných, ale i stresových okamžiků… Jsme rádi, že jsme mohli být součástí a přítomní u všech zápasů. Děkujeme 👏👏👏💪💪💪