Final Four juniorů zakončilo soutěžní sezónu

Zakončili jsme ji ziskem druhého místa, když jsme v semifinále zdolali Olomouc a ve finále nestačili na Přerov.

Je to opravdu symbolické loučení. Druhé místo je krásné ocenění na velký kus práce, která je za námi a zároveň vyjádřením i toho, že vždycky jde jít ještě dál…

Do Přerova vyrazil nejen téměř kompletní tým hráčů ale také našich podporovatelů. Ti všichni byli zvědavi, jak se takhle už téměř po sezóně naši kluci s touhle výzvou poperou.

Semifinále s Olomoucí přineslo úplně jiný florbal než po celou sezónu. Mělo to mnohem blíže k mužským zápasům. Tvrdá, rychlá hra plná osobních soubojů. Oba týmy s enormním nasazením a zaujetím. Skóre jako na houpačce. Začátek vyšel lépe Olomouci a po naší chybě, kdy místo přihrávky přišla klička do dvou hráčů a ztráta míčku, šel do vedení. Byli jsme pod velkým tlakem ze kterého nám pomohl Ondrův proměněný samostatný nájezd. Tentýž hráč poté na Přerovské dlažbě nádherně zatočil střelu z půlky a my se ujali vedení. Silnou zbraní Olomoce byly standartky a po jedné takové bylo srovnáno. Při vyloučení našeho hráče nastaly zmatky při střídání a přesilovku o dva hráče soupeř využil a do vedení šel on. I my jsme dostali výhodu přesilové hry a využili ji. I když poněkud netradičně, protože soupeř se s míčkem dostal na naši polovinu a naši beci Genzy S Patrikem využili následný brejk a srovnali stav. O minutu později náramně zakombinovali André s Vojtou a my znovu vedli. Další minuta, další brejk tentokrát po ose Genzy Ondra a vedeme o dvě! Ovšem hned v úvodu poslední třetiny soupeř snižuje a obrovské drama je na světě. Sedm minut před koncem si na krásný Vojtův (ne, opravdu nepřihrával Přema ze střídačky 🙂 ) naběhl Vašek a životní trefou prakticky rozhodl o vítězství. Protože soupeř sice ještě znovu snížil, ale ani při hře bez brankáře už jsme mu další branku nepovolili a obrovský úspěch po velmi těžkém zápase byl na světě!

Ve finále jsme ovšem narazili na soupeře, který nám nedal prakticky šanci. Už když jsme jej viděli v semifinále proti Vikingům, bylo nám jasné, že jestliže předchozí zápas byl těžký tak tohle bude ještě o level výš. A ono se to plně potvrdilo. Mikuláš v brance a bojovnost týmu sice nějakou dobu stačila odolávat náporu ale nakonec kvalita soupeře jasně převážila tu naši. Kluci ale bojovali až do konce ale tentokrát to prostě nestačilo. Závěrem snad už jen to, že verbální komunikace po ose rozhodčí – hráč by nikdy neměla vypadat tak, jak vypadala v tomto zápase ze strany jednoho ze zkušených a dlouholetých rozhodčích. Nezbývá než pogratulovat soupeři, uznale smeknout před jeho výkonem a našim klukům dlouze zatleskat za neuvěřitelnou sezónu!!!

Semifinále:

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBS Olomouc      6 : 5   (2:1, 3:2,1:2)

  • G: O.Šimík – 3, P.Dudek, V.Pyško, V.Hlista
  • A: V.Pyško – 2, M.Genzer – 2, A.Fedorčík

S: M.Kalina
V.Pyško – M.Genzer, P.Dudek – V.Stráník, T.Křenek
Š.Motyka – P.Pícha – A.Zlý, O.Šimík – P.Klepáč – V.Hlista, Š.Blabla – M.Křenek – A.Fedorčík

 

Finále

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. – FBC Přerov     0 : 8   (0:1, 0:4,0:3)

  • G:
  • A:

S: M.Kalina
V.Pyško – M.Genzer, P.Dudek – V.Stráník, T.Křenek
Š.Motyka – P.Pícha – A.Zlý, O.Šimík – P.Klepáč – V.Hlista, Š.Blabla – M.Křenek – A.Fedorčík

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *