Historie florbalového oddílu se začala psát na podzim roku 2005. A jak už to tak bývá, začalo to náhodou a zcela neprofesionálně na vyloženě amatérské úrovni. Prvotním impulsem byla chuť začít hrát florbal, dalším impulsem pak chybějící trenér ve frenštátském Sokole. V prvopočátcích s jednou hodinou tréninku týdně v 5–6 lidech a nyní se prozatím zastavujeme na 18 hodinách a 120 členech. Začátky byly hodně spartánské…„bambusové“ florbalky, brankář v teplákách, vycpaný molitanem a v hokejové masce…

Většina zakládajících členů oddílu je stále aktivních! Tři bratři Poláchové, dva bratři Skýpalové i Honza Eliáš. První zápas byl odehrán 28.12. 2005 v Rožnově pod Radhoštěm proti Valašské Bystřici s výsledkem 1 : 13. Historicky prvním střelcem v našem dresu se stal Jakub Skýpala a úplně první naše vítězství jsme vybojovali 5. 2. 2006 v památném zápase proti Sokolu Příbor s výsledkem 4 : 3. V našich prvních sezónách jsme samozřejmě více znali příchuť porážky, než abychom si připisovali nějaké úspěchy a ani těch odehraných zápasů nebylo nijak mnoho. Ovšem poctivou prací, pilným tréninkem a hlavně pohodovou atmosférou v našem týmu jsme se neustále rozrůstali, přibírali nové členy, rozšiřovali kategorie, zvyšovali četnost tréninků a prodlužovali jeho čas a v nemalé míře vyvíjeli i velkou aktivitu při získávání zápasových zkušeností. Nakonec jsme byli odměněni prvními úspěchy a to dokonce i v celostátním měřítku.

V současnosti máme kompletní strukturu mužské složky, i když ne všechny kategorie se účastní soutěží pořádaných ČFbU. Společný tým přípravky a elévů a také žáci mají stále jako prioritu účast v Podbeskydské florbalové lize. Té se účastní i týmy dorostenců a mužů, ovšem od roku 2013, kdy jsme vstoupili do soutěží pořádaných florbalovou unií, je hlavním cílem pro tyto kategorie start v ligových soutěžích, kde náš klub momentálně reprezentují týmy dorostenců, juniorů a dva týmy mužů. Od roku 2016 začínáme v našm klubu psát i historii ryze dívčího florbalu, prozatím v kategorii juniorky.

Obrovský kus práce při naší činnosti odvádějí mnozí naši velmi aktivní a obětaví členové, bez kterých by takto široký záběr naší činnosti nebyl možný. Pro všechny tyto lidi není náš klub jen sportovní oddíl, ale hlavně životní styl…

A budoucnost? Samozřejmě chceme v naší práci pokračovat, chceme postupovat dál, chceme našim členům nabízet stále lepší a kvalitnější vyžití… Ale ze všeho nejvíc se chceme sportem a hlavně tedy florbalem pořád dobře bavit. A doufáme, že přátelská atmosféra a týmový duch nám vydrží ještě hodně dlouho!!!